28 února, 2024
Obchodní centra a retail

CBRE zprostředkovala nákup regionálního obchodního centra Galerie Písek pro Raiffeisen realitní fond

Společnost CBRE, světový lídr v oblasti komerčních realitních služeb, zprostředkovala nákup nedávno otevřeného regionálního obchodního centra Galerie Písek pro Raiffeisen realitní fond, který spravuje Raiffeisen investiční společnost.

Galerie Písek s rozlohou 7 tisíc čtverečních metrů, více než tuctem obchodů a centrálním parkovištěm s kapacitou 184 míst obsluhuje třicetitisícový Písek a díky ideálnímu umístění u hlavního tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi také obyvatele ze širšího okolí a tranzitní zákazníky.

Obchodní centrum otevřelo své brány v květnu 2017 a jeho dosavadními majiteli byly společnosti DIBITI Investments a CSPP GROUP. V současné době je Galerie Písek obsazena ze 100 % – mezi hlavní nájemce patří Billa, Pepco, DM, Gate, CCC, A3 Sport, Super Zoo, Kik, Eruonics, Martes Sport, Pompo a Orion.

Bylo pro nás potěšením spolupracovat s Raiffeisen investiční společností na této transakci. Regionální obchodní centra tohoto typu vnímáme jako lákavé příležitosti pro investory, kteří mohou profitovat z dlouhodobě rostoucí spotřebitelské poptávky v České republice i z různorodého mixu důvěryhodných nájemců, kteří dlouhodobě nevykazují výpadky ve svých příjmech, říká: Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Galerie Písek byla přes společnost Retail Park Písek pořízena do Raiffeisen realitního fondu, který dosáhl za první rok existence výnosu 4,41 %. Raiffeisen investiční společnost plánuje postupně navýšit objem prostředků ve fondu ze současných 632 milionů korun až na pětinásobek – přibližně 3 miliardy korun.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./LEKON TSK s.r.o.

Related Posts