14 července, 2024
Obchodní centra a retail

Nový LIDL v samotném centru Prahy

Společnost Lidl v letošním roce otevře jednu z nejzajímavějších atypických prodejen a již teď je zřejmé, že se zákazníci mají na co těšit. Prodejna se totiž nachází v samotném centru Prahy, a to v ulici Na Příkopě. V současné době probíhají na místě intenzivní stavební práce, jejichž cílem je co nejmenší zásah do charakteru budovy. Zasazení prodejny do historického centra Prahy totiž vyžaduje velice citlivý postup.

„Prodejna bude umístěna v historické budově, kde dříve fungovala Československá obchodní banka. Zasazení prodejny do těchto unikátních prostor je pro nás výzvou a věříme, že nová prodejna zjednoduší život především rezidentům přilehlých čtvrtí, ale také zaměstnancům a návštěvníkům centra hlavního města, kteří nemají ve svém bezprostředním okolí přístup k obchodu s potravinami,“ uvedl tiskový mluvčí Tomáš Myler.

Nemovitostní fondy investují do modernizace retailu

Prodejní plocha nové prodejny bude mít rozlohu 1140 m2 a prodejna bude mít mnoho atypických prvků. Prvky budou vycházet z historického charakteru budovy. Osvěžující novinkou budou rovněž samoobslužné podklady, které chce společnost Lidl v této prodejně nainstalovat.

„Naším cílem je co nejvíce zjednodušit a zrychlit nákup našim zákazníkům a věříme, že právě v této prodejně budou samoobslužné pokladny i z prostorových důvodu správnou volbou,“ doplnil tiskový mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

Předpokládaný termín otevření prodejny je naplánován na polovinu roku 2022. Přesné datum začátku provozu prodejny společnost Lidl upřesní v nejbližší době.

O společnosti Lidl

Společnost Lidl vstoupila na český trh v červnu 2003, kdy otevřela prvních 14 prodejen. V současnosti provozuje síť 289 prodejen, které jsou zásobovány 5 logistickými centry. Filozofie prodeje společnosti Lidl je založena na privátních značkách, které tvoří více než 80 % veškerého sortimentu. Kromě nejvyšší kvality za nejlepší cenu oceňují zákazníci prodejen Lidl také pravidelné, tematické týdny s nabídkou potravin a spotřebního zboží, které není součástí stálého sortimentu.

Spotřební zboží Lidl nabízí také ve svém internetovém obchodě Lidl-shop. Společnost Lidl se snaží být ve všech oblastech podnikání maximálně odpovědná vůči svému okolí. V rámci společenské odpovědnosti se Lidl dlouhodobě zaměřuje na podporu dětí, pro něž realizuje různé projekty, například sbírku Srdce dětem či v minulých letech výstavbu Rákosníčkových hřišť.

Zdroj/foto: Lidl Česká republika v.o.s.

Related Posts