23 dubna, 2024
Obchodní centra a retail

V Ostravě postaví Lidl prodejnu nové generace

Současná prodejna Lidl v Ostravě v ulici Jugoslávská bude od pátku 28. února na několik měsíců uzavřena. Během této doby bude na jejím místě postavena prodejna nové generace. Zákazníci se mohou těšit na větší a modernější prostory, díky kterým bude nakupování komfortnější. Řada novinek čeká také na zaměstnance. Od 1. do 3. března proběhne ještě ve stávajících prostorách mimořádný výprodej spotřebního zboží.

Nová prodejna se bude od stávající na první pohled lišit architektonickým pojetím, nově uspořádaným vstupním zádveřím, vzdušným a velkoryse pojatým vnitřním prostorem s dostatkem denního světla. Vítanou novinku budou představovat i široké uličky či velký odkládací prostor u pokladen. Příjemný pocit z nákupu pak umocní zvolené barvy či dřevěné prvky sjednocené v dekoru světlého dubu. Součástí prodejny bude pekárna, v nabídce pak budou převažovat čerstvé potraviny. Při stavbě prodejny bude myšleno také na zaměstnance, kteří se mohou těšit na nové zázemí.

V novém konceptu našich prodejen myslíme především na zákazníky, kterým přinese komfortnější nakupování od začátku až do konce. Snažíme se tak vyjít vstříc jejich potřebám, jež se za poslední roky výrazně změnily. Neméně důležití jsou pro nás i naši zaměstnanci, kterým tento stavební koncept přinese kromě optimalizovaného uspořádání skladových ploch i útulné zázemí,” okomentovala výstavbu Zuzana Holá, tisková mluvčí společnosti Lidl.

Na pohodlí zákazníků je myšleno už na parkovišti, které bude vybaveno parkovacími místy o šířce 2,70 m, což je o 20 cm více než standardní parkovací stání. Několik z nich bude speciálně vyčleněno pro rodiny s dětmi. Aby zákazníci bez problémů zaparkovali, bude parkoviště opatřeno závorovým systémem.

Velmi důležitým aspektem nové budovy je její šetrnost k životnímu prostředí. Budova bude využívat úsporné a zároveň příjemné LED osvětlení.  Oproti stávající prodejně má i lepší tepelně izolační vlastnosti a bude používat ekologické chladicí technologií. To vše se projeví v nízké energetické náročnosti prodejny.

Zdroj/foto: Lidl Česká republika v.o.s.

Related Posts