20 května, 2024
Rezidenční bydlení

Nová akvizice JRD na Barrandově: Developer zde plánuje projekt startovacího a rodinného bydlení

Společnost JRD nepřerušila ani přes složitou situaci danou mimořádnými opatřeními akvizice stavebních parcel pro budoucí výstavbu. Na konci loňského roku zakoupila pozemky na pražském Barrandově, kde se chystá realizovat rezidenční projekt pro široké spektrum zájemců. V příštích letech by zde měly vyrůst až tři energeticky úsporné bytové domy obklopené zelení, jež nabídnou kolem 190 bytů se zdravým vnitřním prostředím. Nový projekt se developer chystá postavit ve spolupráci se společností Hartenberg Holding, která se zaměřuje na investice v regionu střední a východní Evropy a disponuje kapitálem ve výši 200 milionů eur.

„Ani složitá doba karantén a práce na home office nás loni nezastavila a intenzivně jsme pokračovali v přípravě dalších environmentálně šetrných projektů i v akvizici nových stavebních parcel. Na sklonku roku se nám podařilo koupit pozemky v oblíbené rezidenční lokalitě na Barrandově.

YIT pokročila v projektu Suomi Hloubětín

Právě na nich nyní plánujeme přípravu komplexu s přibližně 190 byty od malometrážních až po rodinné (4+kk), jehož součástí by měl být park se zelení a designovými lavičkami. Uvažujeme také nad dětským hřištěm, přípravou pro instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily, prvky pro cyklisty, případně výdejními místy společností Zásilkovna a Rohlík. Bližší detaily však budeme ještě upřesňovat, nyní připravujeme soutěž na autora architektonického a urbanistického řešení projektu,“ konstatuje Pavel Krumpár, obchodní ředitel JRD, a dodává:

Nový projekt na Barrandově tak zcela zapadá do naší strategie růstu prodejů zdravých bytů v hodnotě až 3 mld. Kč ročně. V letošním roce totiž plánujeme v obdobných akvizicích pokračovat a investovat do nákupu pozemků až 600 mil. Kč.

Nový projekt vyroste v docházkové vzdálenosti od Prokopského údolí a Chuchelského háje. Lokalita Barrandova nabízí nejen příležitosti k aktivnímu trávení volného času, ale také potřebné objekty občanské vybavenosti (včetně supermarketů Lidl a Billa) a dobrou dopravní dostupnost autem, autobusem i tramvají. Nedaleko budoucího rezidenčního areálu se nachází barrandovské filmové ateliéry.

O společnosti JRD

Společnost JRD s.r.o. byla založena v roce 2003. Jako první developer v České republice se zaměřila na výstavbu nízkoenergetických a pasivních bytových domů a v současné době je na tomto trhu lídrem. O kvalitě jejích projektů se zdravým bydlením, které realizuje se spoluinvestory, svědčí nejen zájem klientů, ale také řada ocenění, jež stavby za svůj architektonický a ekologický přínos získaly v mnoha renomovaných soutěžích. Uspěly například v mezinárodní soutěži moderních stavebních projektů s výjimečnou energetickou, konstrukční a architektonickou hodnotou Building Efficiency Awards (BEFFA) nebo v soutěžích Fasáda roku, Best of Realty – Nejlepší z realit, E.ON Energy Globe Award a Český energetický a ekologický projekt roku. Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice se navíc umístil v roce 2019 mezi deseti přelomovými šetrnými stavbami poslední dekády zvolenými členy České rady pro šetrné budovy.

JRD zrealizovala již 22 developerských projektů. V současné době má v portfoliu 8 projektů (Ecocity Malešice III, Kratochvíle Stochovská, Rezidence Michelangelova, Na hvězdárně Třebešín, Green Port Strašnice, Bohdalecké kvarteto, Touškovský háj a Císařská vinice), další v přípravě a věnuje se prodeji bytů v projektu Rezidence Silver Port pro investora Rezidence Na Palouku. Všechny její realizace představují vyšší kvalitu bydlení, která odpovídá standardům života 21. století. Velké bytové projekty Ecocity Malešice a Park Hloubětín snesou srovnání se špičkovými zahraničními projekty, jako jsou SolarCity v rakouském Linci, Newgate ve Vídni, Vauban ve Freiburgu, nebo švédský projekt Hammarby Sjöstad ve Stockholmu. Řada odborníků z ČR i zahraničí se jezdí na projekty JRD inspirovat a načerpat odborné znalosti.

JRD je členem České rady pro šetrné budovy, Centra pasivního domu, Asociace developerů a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí. Její majitel Jan Řežáb je členem vědecké rady Univerzitního centra energeticky efektivních budov (UCEEB) ČVUT v Praze.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts