25 června, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

DACHSER SLOVAKIA spustí v Lozorně provoz nové haly za 5 mil. EUR

Globální poskytovatel logistických služeb Dachser Czech Republic spustil provoz své nové skladové haly v Lozorně nedaleko Bratislavy. Projekt, do kterého společnost investovala 5 milionů eur, je součástí celoevropské růstové strategie skupiny Dachser.

Výstavbou nové haly se pobočka v Lozorně rozrostla na plochu 64 000 m2. „Rozhodnutí o rozšíření naší pobočky bylo výsledkem důkladné analýzy. Cílem výstavby je poskytnout našim zákazníkům ještě efektivnější logistické služby v nejmodernějších prostorách a s využitím nejlepších technologií, „vysvětluje Roman Stoličný, managing director a člen představenstva Dachser Slovakia.

Kapacita nové haly je 12 tisíc paletových míst na ploše 6 700 m2, její skladovací výška je 14,5 metru a k dispozici je 13 ramp pro vykládku a nakládku kamionů. Budova je vybavena nejmodernějšími technologiemi: automatickou balicí linkou, ESD prostorem pro manipulaci se zbožím v elektricky antistatickém prostředí, dále speciální zónou VAS (Value Added Services) pro splnění standardů VDA pro automobilový průmysl a propojením na existující crossdock. Samozřejmostí je instalace IT aplikací, které byly vyvinuty přímo společností Dachser v souladu s jejími globálními standardy. Skladová hala přinesla přibližně 30 nových pracovních míst. Celkem nyní v Lozorně Dachser zaměstnává 96 lidí.

Stejně jako Überhern v Německu a Clermont-Ferrand ve Francii funguje i logistické centrum Lozorno navíc jako Eurohub, a je proto nepostradatelnou součástí evropské sítě Dachser. Jinými slovy, tato místa jsou ideální situovány pro distribuci do okolních zemí. Zabývají se konsolidací zásilek a působí jako spojovací články v rámci celé sítě mezinárodních spojení.

„Jsme velmi rádi, že se díky této investici význam pobočky v Lozorně v evropském kontextu ještě zvýšil,“ říká Roman Stoličný a dodává: „V současné době zde nabízíme pro všechny naše zákazníky 45 každodenních přímých linek, které zajišťují spojení s 15 zeměmi Evropy. „Jde o Německo, Českou republiku, Maďarsko, Rakousko, Polsko, Nizozemsko, Itálie, Chorvatsko, Slovinsko, Řecko, Rumunsko, Bulharsko, Srbsko, Bosnu a Hercegovinu a 3 destinace na Slovensku.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./Dachser Slovakia a.s.

Related Posts