19 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Dachser Slovakia v Bratislavě se rozrůstá

Společnost Dachser Slovakia pokračuje v rozvoji svého areálu v Lozorně při Bratislavě. Poté, co loni uvedli do provozu velkou multifunkční skladovou halu v hodnotě 6 mil. eur, letos zahájili práce na rozšíření stávající překládkové haly. Jde o investici v rozsahu 3 mil. eur a dokončení stavby se plánuje na září 2019.

„Potřeba rozšíření cross docku přirozeně vyplynula z narůstajících nároků na kapacitu. Ta je v současné době přibližně 3 000 m2, s třicítkou hydraulických ramp a jednou rampou XXL pro nadrozměrné zásilky. Po přístavbě bude kapacita doku téměř dvojnásobná,“ vysvětluje Roman Stoličný managing director a člen představenstva Dachser Slovakia.

Stávající cross dock bude rozšířen o 3015 m2 a 31 bran. Celková investovaná suma včetně investice z minulého roku dosáhne až 12 milionů eur. „V krátké době se jedná o další rozsáhlou investici, která ještě posílí naše postavení v rámci celého logistického trhu,“ uvádí Roman Stoličný a dodává: „Nový terminál přinese další zkvalitnění a zefektivnění našich služeb a s dostatečnými prostory se navíc můžeme soustředit na další růst tak , aby naše služby dosahovaly toho nejvyššího standardu. „

Dachser – Logistické centrum v Lozorně, výstavba

Logistické centrum v Lozorně

V minulém roce 2018 došlo k nárůstu využívání logistického centra Dachser Bratislava o 9,63% oproti roku 2017 z 59 388 tun sběrných zásilek na 65 110 tun.

Logistické centrum v Lozorně hraje v rámci evropské síti Dachser mimořádnou úlohu: Vedle normálního denním provozu, slouží tato pobočka i v noci, jako jeden ze tří Eurohubů, které spojují země u Baltského, Jaderském a Černém moři. Jde o křižovatku pro všechny služby nákladní dopravy ve střední a východní Evropě v síti Dachser. A poskytuje přímé spojení s dalšími evropskými eurohubmi v Überherrne v Německu a v Clermont-Ferrand ve Francii. V roce 2018 bylo v bratislavském Eurohubu zpracovaných 66 700 tun sběrných zásilek, což je v průměru 318 tun sběrných zásilek za jeden pracovní den.

V současnosti nabízí DACHSER Czech Republic v Lozorně 45 denních přímých linek, přičemž v posledních dvou letech přibylo 6 linek: v pobočce Lozorno 2 linky Langenhagen (Hannover), Strassburg a v pobočce Euro-hubu Bratislava 4 linky Como, Torino, Milano a Warsawa. Ve vrcholné sezóně září – prosinec navíc vzhledem ke zvýšenému objemu zboží DACHSER provozoval linku na Unternschleisheim (Mnichov) a druhu pravidelnou linku na Hof, které zajišťují spojení s 16 zeměmi Evropy: Německem, Českou republikou, Maďarskem, Rakouskem, Francií, Polskem, Nizozemskem, Itálií, Chorvatskem, Slovinskem, Řeckem, Rumunskem, Bulharskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a se 3 destinacemi na Slovensku.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s. 

Related Posts