23 dubna, 2024
Zajímavosti ze zahraničí

Panattoni Europe zahájila výstavbu průmyslového parku u košického letiště

Prvním nájemcem v novém Panattoni Parku Košice Airport bude největší distributor tabákových výrobků na Slovensku GGT a nastěhovat se bude moci již koncem roku 2019. Prozradili to zástupci Panattoni Europe při slavnostním zahájení výstavby nového industriálního parku, který na ploše téměř 8 hektarů nabídne moderní výrobní a skladovací prostory. Průmyslová zóna s ideální polohou nedaleko Letiště Košice a přímým napojením na dálnici D1 reprezentuje první projekt stavitele Panattoni Europe na Slovensku.

„První nájemní smlouvu v Panattoni Parku Košice Airport jsme podepsali v rekordním čase ještě před zahájením výstavby. To potvrzuje, že jsme se ocitli ve správný čas na správném místě. Společnost GGT využije halu k expanzi na okolní trhy a jsem přesvědčen, že svým krokem inspiruje i další výrobní, distribuční či logistické společnosti,“ vysvětluje Erik Ivaničko, manažer developmentu Panattoni Europe pro Slovensko, který vede nedávno otevřenou pobočku v Bratislavě.

„Košice procházejí velkou proměnou, a to minimálně od roku 2013, kdy se staly Evropským hlavním městem kultury a kdy už prožívaly boom IT byznysu. Jsem rád, že můžeme být součástí této transformace a pomoci regionu k dalšímu rozvoji. Vidím tu velký potenciál, a to nejen kvůli dobré dopravní infrastruktuře, ale také kvůli dostupnosti kvalifikované pracovní síly a možnosti spolupráce s místní univerzitou,“ řekl Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni Europe pro ČR a Slovensko.

Stavitel průmyslových zón Panattoni Europe je již třetím rokem lídrem evropského trhu průmyslových nemovitostí. V současnosti se zaměřuje především na revitalizaci brownfieldů a ekologickou výstavbu. Zároveň však expanduje do regionů, v nichž dosud chyběl.

Zdroj/foto: Panattoni Czech Republic Development s.r.o.

Related Posts