14 července, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Česká investiční a nemovitostní skupina ARETE vstupuje na slovenský, německý a rakouský trh

Investiční a nemovitostní skupina ARETE prošla na Slovensku, v Německu a Rakousku úspěšně procesem notifikace. Může tak v těchto zemích nově aktivně nabízet vstup zahraničním investorům do svého letos otevřeného třetího fondu ARETE INDUSTRIAL. V tom by měli mít slovenští, němečtí a rakouští investoři podíl až 50 %. Tento fond investuje do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale bude i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Na Slovensku přitom investiční skupina již vlastní a rozvíjí řadu nemovitostí v Žilině, v Novém Mestě nad Váhom a u Košic v celkové hodnotě přes 50 milionů EUR.

„Zejména slovenský trh považujeme z našeho pohledu za velmi perspektivní. Máme zde v portfoliu již řadu nemovitostí i vlastní tým a kancelář. Získání možnosti aktivní nabídky investorům tak představuje logický krok v rozvoji naší skupiny ARETE. Jak pro Slovensko, tak pro Německo a Rakousko platí, že mají dobrý potenciál a my jsme si již ověřili, že o investice do našeho fondu je v těchto zemích zájem,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel skupiny ARETE.

Chceme být mezinárodním fondem pracujícím na bázi mezinárodních standardů a s mezinárodním portfoliem investorů. Plánujeme, že zastoupení investorů ze Slovenska, Německa a Rakouska bude v našem fondu až 50 %, doplňuje Robert Ides, druhý spoluzakladatel skupiny ARETE. „Nemovitosti ale chceme i nadále kupovat především v České republice a na Slovensku, i když zvažujeme i příležitosti v jiných zemích střední Evropy,“ dodává.

Skupina ARETE v době pandemie úspěšně refinancovala portfolio svého fondu, může nově čerpat bankovní úvěr až 80 milionů EUR

Celý proces získání potřebných povolení trval přibližně dva měsíce a bylo při něm nutné splnit řadu legislativních podmínek. Investoři ze zemí mimo Českou republiku mohli vstoupit do fondů ARETE i dříve na základě své vlastní iniciativy, ale nyní má investiční skupina nově možnost aktivního oslovování investorů z těchto zemí. Tato činnost na zahraničních trzích pak již spadá pod gesci národních regulátorů finančních trhů.

Investiční cíl skupiny ARETE

Třetí fond skupiny ARETE, kterého se proces notifikace týkal, je pro investory otevřen od tohoto roku. Bude investovat do dokončených průmyslových nemovitostí ve střední a východní Evropě, ale i sám stavět nové logistické a výrobní budovy. Cílová hodnota jeho portfolia by se měla blížit částce 12 miliard Kč a portfolio by mělo zahrnovat přes 600 000 m2 pronajímatelných ploch a více než 300 000 m2 stavebních pozemků pro další výstavbu.

Zdroj/foto: EMC a.s.

Related Posts