29 května, 2024
Zajímavosti ze společnosti

JLL rozšiřuje své služby v oblasti pronájmu komerčních nemovitostí

Do Oddělení pronájmů kancelářských nemovitostí JLL nastoupila od 1. června Tereza Bílá na pozici Flexspace konzultanta. Vedoucí realitní poradenská společnost tak reaguje na posilující trend flexibilních kanceláří současně se vstupem nových center na český trh a zavádí tím v České republice unikátní službu poradenství v tomto sektoru.

Tereza Bílá bude zodpovědná za poskytování poradenství klientům JLL z řad nájemců, pronajímatelů a provozovatelů flexspace center. Dříve pracovala 4 roky na různých pozicích ve společnosti Regus. Získala tak v oblasti servisovaných a sdílených kanceláří řadu zkušeností včetně komunikace s klienty, property a facility managementu, jednání s dodavateli nebo v marketingu. Tereza Bílá vystudovala Ostravskou univerzitu v Ostravě a získala také magisterský titul na FH Campus ve Vídni.

„JLL nabízí poradenství v oblasti pronájmu komerčních nemovitostí od roku 1992, tedy od založení svého zastoupení v České republice. Při poskytování svých služeb se snažíme vždy odrážet aktuální trendy na trhu, proto bylo uvedení nové služby flexspace konzultanství přirozeným vývojem. Nyní tak našim klientům nabídneme kompletní služby v oblasti kancelářských ploch. Jsme přesvědčeni, že nová služba pomůže našim klientům naplnit jejich podnikatelské ambice a JLL tak potvrdí svou roli špičkového poradce na realitním trhu,“ uvedl Štěpán Šatoplet, vedoucí Oddělení pronájmů kancelářských nemovitostí v JLL.

JLL nyní klientům v kancelářském sektoru nabízí kompletní servis včetně služeb pronajímatelům kancelářských nemovitostí, makléřských služeb, zastupování nájemců, flexspace a workplace poradenství, projektového managementu, designu a dodání kompletních projektů fit-outů a rekonstrukcí na míru.

Podle nejnovějšího výzkumu JLL v Praze operuje 57 poboček s celkovou plochou 47 300 m2, které nabízejí flexibilní pracovní prostory, označované také jako coworkingová centra (jedná se přitom o jeden ze tří typů flexibilních pracovních prostor). Provozuje je celkem 37 poskytovatelů. V roce 2019 očekává JLL růst nabídky flexibilních kanceláří v Praze ve srovnání s předcházejícím rokem o 67 %. Zájem o flexibilní typ kanceláří přitom stále častěji přichází ze strany korporací, které tento způsob poskytování pracovních míst pro své zaměstnance využívají v případě potřeby expanze, kterou jejich stávající kanceláře nedokáží pokrýt.

Zdroj/foto: Jones Lang LaSalle s.r.o.

Related Posts