14 července, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Michaela Semanová jmenována novou vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku pražské kanceláře Savills

Savills jmenovala s okamžitou platností Michaelu Semanovou na pozici vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku své pražské kanceláře. Michaela je zodpovědná za vedení portfolia stávajících klientů a za rozvoj nových obchodních aktivit. Nahrazuje na této pozici Petra Machulu, který ve společnosti již nepůsobí.

Michaela nastoupila do společnosti Savills v listopadu 2017, kdy byla oznámena akvizice se spol. SB Property Services specializující se na správu nemovitostí, ve které byla Michaela jednatelkou a zakládající partnerkou. Michaela má více než 20leté zkušenosti v oboru správy nemovitostí a asset managementu ve střední a východní Evropě. Zkušenosti získala zejména v sektoru kanceláří a nákupních center. V listopadu 2018 se Michaela stala úplně první vítězkou nové kategorie soutěže CIJ Awards 2018 ČR – “Leading Female Property Professional” a v dubnu 2019 triumfovala v soutěži HOF (Hall of Fame) Awards 2019 ve stejné kategorii.

Star Group Ltd.: Radek Cerha se od ledna 2021 stává manažerem akvizic nových projektů

Portfolio oddělení správy nemovitostí a majetku společnosti Savills v České republice a na Slovensku se v posledních měsících výrazně rozšířilo, a to na základě tří hlavních mandátů od společností KGAL Investment Management Group GmbH, CIMEX GROUP a IMMOFINANZ. Tyto tři společnosti stávající portfolio rozšířily přibližně o 237 500 metrů čtverečních.

Celkový objem komerčních nemovitostí spravovaných společností tak nyní dosahuje 411 000 metrů čtverečních s hodnotou spravovaných aktiv přibližně 1 miliarda EUR. Celkový objem je včetně kancelářských budov, průmyslových parků, mixed-use aktiv a maloobchodních projektů. Vedle rozšíření portfolia se rozrostlo za uplynulý rok o 50 % i samotné oddělení, které má v současné době 35 zaměstnanců.

Zdroj: www.pexels.com

Stuart Jordan, výkonný ředitel společnosti Savills, k reorganizaci říká: „Jsem potěšen, že Michaela přijala rozšíření své role na vedoucí oddělení správy nemovitostí a majetku. Byla hybnou silou integrace týmů po akvizici a během posledních tří let přispěla k růstu jak portfolia, tak týmu. Díky tomu jsme dobře připraveni i nadále poskytovat ty nejlepší služby našim klientům a jejich aktivům pod naší správou.“

Michaela Semanová, vedoucí oddělené správy nemovitostí pražské kanceláře Savills, říká: „Základy oddělení jsou pevné, a to díky Petru Machulovi, který byl při založení společnosti v Praze nedílnou součástí úspěšného budování této služby pro naše klienty. Velmi se těším na rok 2021, na vedení mého týmu a našich obchodních aktivit.“

O společnosti Savills

Savills CZ s. r. o. je součástí globální společnosti Savills plc poskytující poradenské služby v oblasti komerčních nemovitostí zalistovaná na akciové burze London Stock Exchange. Týmy Savills působí ve více než 600 vlastních i partnerských kancelářích. Společnost zaměstnává přes 39 000 profesionálů ve více než 70 státech na území Severní i Jižní Ameriky, Evropy, Asie a Pacifiku, Afriky i Blízkého východu, kde nabízí široké spektrum specializovaných poradenských služeb a služeb v oblasti managementu a investic klientům z celého světa.

V České republice je společnost Savills aktivní od roku 2017. Přes 50 expertů její pražské kanceláře klientům nabízí odborné služby od investičního poradenství, oceňování, agendy pronájmů a správy nemovitostí přes konzultace v oblasti výstavby a plánování projektů až po průzkum trhu v sedmi hlavních sektorech: průmysl a logistika, kanceláře, maloobchod, volný čas, hotely, rezidenční bydlení a ubytování pro studenty.

Zdroj/foto: Savills Czech & Slovak Republics/Titulní foto – Michaela Semanová

Related Posts