27 února, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Prologis je nejvýše umístěnou realitní společností v žebříčku Global 100 Most Sustainable Corporations pro rok 2020

Prologis obsadil v letošním žebříčku Global 100 Most Sustainable Corporations celosvětově nejvyšší pozici mezi realitními společnostmi. V každoročním hodnocení firemní udržitelnosti se Prologis umístil na 6. místě mezi americkými firmami a globálně mu patří 26. příčka.

Pořadí bylo vyhlášeno na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Prologis se v žebříčku umisťuje už jedenáctý rok za sebou. Podniky zařazené do výběru  Global 100 představují nejlepší 1 procento společností z hlediska udržitelnosti, a tento seznam je obecně považován za nejuznávanější globální ukazatel udržitelnosti. Výsledky sestavuje specializovaná mediální firma Corporate Knights, jež se zabývá investičním výzkumem a hodnotí veřejně obchodované globální společnosti na základě množství metrik týkajících se oblastí přístupu k životnímu prostředí, sociální odpovědnosti a řízení (ESG).

„Tento výsledek je důkazem naší vůdčí pozice nejen v segmentu nemovitostí, ale také mezi řadou dalších firem,“ řekl vedoucí právního oddělení a ESG společnosti Prologis, Edward S. Nekritz. „Zůstáváme věrni svému závazku a nadále se budeme zaměřovat na inovace, které z nás dělají lídra v oboru.“

Analýza Corporate Knights na základě 21 klíčových kvantitativních kritérií (například emise skleníkových plynů, čistý výnos, diverzita vedení či ziskovost) důkladně posoudila a zhodnotila výkon 7 395 společností vůči jejich konkurenci, a tak vytvořila profily dopadů jednotlivých průmyslových odvětví.

„Žebříček Global 100 dokazuje, že společnosti, jejichž hlavní prioritou je udržitelnost, přežívají a překonávají konkurenci,“ uvedl Toby Heaps, výkonný ředitel Corporate Knights.

Úplné vysvětlení letošní metodologie naleznete ZDE.

Zdroj/foto: BEST Mediální společnost, s.r.o./Titulní foto – Prologis Park Prague-Rudna

Related Posts