26 března, 2023
Zajímavosti ze společnosti

Evropa realitní kancelář, realitní franšíza s tradicí

Do konce roku rozšíří realitní franšíza RK Evropa svou síť o pět nových poboček. Kdo se může ucházet o licenci? RK Evropa není na trhu žádným nováčkem. Její pobočky u nás fungují již více jak 22 let.

V průběhu uplynulého roku otevřela tato realitní síť sedm nových franšízových kanceláří. V současné době tak má v Česku 25 poboček, ve kterých se o klienty stará již více jak 300 realitních profesionálů. Společnost Evropa realitní kancelář má dlouhodobě zpracován plán rozvoje a expanze. Lokality, ve kterých otevře další pobočku, pečlivě vybírá dle interních parametrů. Nejdříve však tuto lokalitu analyzuje z hlediska obchodního potenciálu.

Evropa realitní kancelář hledá kvalitní franšízové partnery

Aby mohla franšízová síť dále rozšiřovat svoje zastoupení na trhu, je potřeba najít kvalitní franšízové partnery. V případě české realitní franšízy není pro budoucí majitele franšízových licencí podmínkou zkušenost s prací na realitním trhu. Pravdou však je, že to může být jistá výhoda při samotném rozjezdu nové pobočky.

„Neznamená to však, že bez zkušeností neuspějete. Mezi naše velmi úspěšné franšízanty patří majitelé poboček, kteří na začátku spolupráce neměli žádné zkušenosti s fungováním realitní kanceláře. A to je právě jeden z největších benefitů, které nabízíme – sdílení zkušeností a prověřeného know-how,“ říká Radek Sechovec, Generální ředitel společnosti Evropa realitní kancelář.

Moderní kancelář, podnájmy dominují kancelářskému trhu

Na začátku spolupráce absolvuje franšízant vstupní školení, které je přizpůsobeno potřebám majitele pobočky i makléře v jednotlivých fázích jeho začlenění do společnosti. Tým z centrály nového franšízanta naučí, jak mít svou vlastní kancelář pod kontrolou, makléři se pak mimo jiné dozví, kde získávat informace o nemovitostech k prodeji či pronájmu, jak si domluvit schůzku s klienty nebo jak připravit nemovitost k prodeji. To vše pod vedením týmu lidí, kteří mají prokazatelné dlouholeté zkušenosti. To dokazuje i fakt, že společnost Evropa realitní kancelář byla Ministerstvem pro místní rozvoj ČR potvrzena jako oprávněná osoba, která realizuje autorizované zkoušky. Ty jsou nezbytné ke zřízení vázané živnosti realitní zprostředkovatel.

Podpora při pandemii

„Po dobu nouzového stavu jsme snížili poplatky spojené s některými službami a převzali tuto investici na sebe. K tomu jsme pravidelně monitorovali, co se děje a tyto informace jsme zasílali našim franšízantům i makléřům. I přestože jsme se nemohli na pobočkách navštěvovat, tak jsme byli s našimi franšízanty v pravidelném kontaktu prostřednictvím on-line komunikace,“ vysvětluje Radek Sechovec, Generální ředitel společnosti Evropa realitní kancelář.

Tržby i pobočky

V loňském roce se franšízové síti RK Evropa podařilo meziročně navýšit obrat, a to o 30 procent. Rovněž došlo k rozšíření franšízové sítě, s čímž vedení konceptu počítá i letos. Rozšiřuje se postupně, s rozmyslem. Každé nové pobočce zaručí exkluzivitu pro danou lokalitu, takže na území, které se odsouhlasí se neotevře již další realitní kancelář. Nechtějí být největší. Nejdůležitější je pro ně poskytovat ty nejkvalitnější služby. To je jejich cíl i do budoucna.

Zdroj/foto: PROTEXT/Ilustrativní foto (www.pexels)

Related Posts