19 dubna, 2024
Zajímavosti ze společnosti

Savills zahajuje kooperaci se společností LEXXUS v oblasti rezidenčních nemovitostí v České republice

Savills ve spolupráci se společností LEXXUS, předním expertem na poradenství v segmentu prémiových rezidenčních nemovitostí na území Prahy, rozšiřuje své portfolio služeb. Díky jedinečnému spojení mezinárodního poradce v oblasti nemovitostí a přední české realitní kanceláře budou mít klienti k dispozici komplexní spektrum služeb v jednom z nejdynamičtějších segmentů tuzemského trhu.

Společnosti spolu uzavřely smlouvu o spolupráci, v jejímž rámci Savills přináší sílu a dosah své globální značky, již doplní bezkonkurenční pozice společnosti LEXXUS na českém rezidenčním trhu.

Savills se řadí k předním mezinárodním odborníkům

Savills, jež se v době svého vzniku právě na rezidenční sektor primárně zaměřovala, a i dnes se řadí k předním mezinárodním odborníkům na luxusní a high-end nemovitosti.  Savills bude sdílet prostřednictvím své pražské kanceláře a 50 v ní působících profesionálů své více než 160leté zkušenosti s tímto segmentem s rozsáhlým portfoliem klientů společnosti LEXXUS. Otevře tím pro ně nové možnosti investic, například do tzv. multifamily projektů a investic v soukromém nájemním sektoru.

Savills v České republice již nabízí služby v oblasti investičního poradenství, oceňování, pronájmu a správy nemovitostí, stavebního a projektového poradenství a průzkumu trhu.

LEXXUS dokázal vytvořit rozsáhlé portfolio luxusních nemovitostí

LEXXUS, specialista na rezidenční nemovitosti s více než 25letou historií, disponuje jedinečnými daty z tohoto sektoru.  LEXXUS dokázal vytvořit rozsáhlé portfolio nových rezidenčních projektů, bytů a domů i luxusních nemovitostí určených k prodeji nebo pronájmu. Toto portfolio se nachází převážně na území Prahy a v jejím okolí, doplňují jej prvotřídní odborné klientské služby.

Zdroj: Pixabay – Rezidence

Hugo Thistlethwayte, vedoucí divize globálních rezidenčních operací Savills, řekl: „Pokračující růst středoevropské ekonomiky, zejména v České republice, vedl ke zvýšení cen rezidenčních nemovitostí a dal vzniknout příležitostem pro novou rezidenční a víceúčelovou výstavbu. Pražský trh přitahuje mezinárodní zájem a nás těší, že jsme vytvořili partnerství se společností LEXXUS, díky kterému jsme nyní lokálním klientům schopni poskytovat poradenství a transakční služby ve všech sektorech trhu s nemovitostmi.“

Stuart Jordan, výkonný ředitel a vedoucí oddělení investic společnosti Savills, řekl: „Vyhodnocovali jsme možnosti rozšíření nabídky našich služeb do rezidenčního sektoru, ve kterém jsme na mezinárodní úrovni velmi silní. Analyzovali jsme místní trh, abychom našli partnera s nejvyšší expertní úrovní a nejlepší reputací, se kterým bychom se za tímto účelem mohli spojit. LEXXUS byla jasná volba. Výsledkem spojení předního globálního realitního poradce se špičkovou místní realitní kanceláří bude nabídka nejlepších služeb, jež nám přinese zcela nové příležitosti pro tuzemský trh.“

Peter Višňovský, ředitel společnosti LEXXUS, dodal: „Vážíme si toho, že se můžeme připojit k mezinárodní síti takového světového odborníka, jako je Savills. Těšíme se na nové společné obchodní příležitosti na rychle se rozvíjejícím místním i mezinárodním trhu rezidenčních nemovitostí. Čeští individuální investoři často hledají příležitosti investovat v evropských hlavních městech a vyhledávaných prázdninových lokalitách, a naše partnerství se společností Savills nám nyní umožní poskytovat jim prémiové rezidenční poradenství nejvyšší úrovně přímo z naší pražské kanceláře. Globální dosah Savills bude atraktivní i pro naše developery a partnery mezi majiteli nemovitostí a dodá přidanou hodnotou námi poskytovaným službám.“

Zdroj/foto: Savills CZ s.r.o./Titulní foto – Savills & Lexxus Association – S.Jordan & P.Višňovský, ilustrativní foto (www.pixabay.com)

Related Posts