22 května, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Bastion Florenc – novostavba na rozhraní centra Prahy a Karlína je ve výstavbě

ČSAD Praha holding a.s. oznamuje, že na svých pozemcích před nedávnem započala výstavbu komerčního administrativního centra BASTION FLORENC. Svým názvem budova ležící v samotném srdci pražské křižovatky odkazuje na základy vystavěné nad bývalým barokním opevnění bastion XXII. Počátek stavby se váže k roku 1648, kdy se pražské opevnění začalo budovat a bylo ukončeno s rokem 1679.

Moderní šestipatrová budova o celkové rozloze 4 310 m2 pronajímatelných ploch nabídne na 4 patrech svým nájemcům prvotřídní kancelářské zázemí o rozloze bezmála 3 400 m2. Zbývající dvě patra jsou dedikována poskytovatelům služeb, pobytové terase, reprezentativnímu vstupu do budovy, ale i prostupem pro pěší, jejichž cestu usnadňují jezdící schody. Kolaudace budovy je plánována na konec května 2022. Tvář objektu vtiskla dvojice architektů Ing. arch. František Novotný a Ing. arch. Jaroslav Suchan. Celková výše investice přesáhne 400 mil Kč.

BNP Paribas Real Estate: Developeři kancelářských budov v Praze změnili termíny

Naším cílem, bylo v dané lokalitě nabídnout alternativu k velkoprostorovým administrativním centrům, která máme v sousedství. Chceme ukázat, že dokážeme nejen kvalitně provozovat nejrušnější autobusové nádraží v srdci Prahy na evropské úrovni, ale jsme skutečným partnerem v území, který se stará o celý jeho rozvoj,” řekl za ČSAD Praha holding a.s. Ing. Pavel Vráblík, člen představenstva a generální ředitel.

Marketingem a pronájmem objektu byly pověřeny Estate Ladies, nově založená čistě ženská realitní platforma.

O společnosti ČSAD Praha holding

Společnost ČSAD Praha holding a.s. je v současnosti známá především vlastnictvím a správou Ústředního autobusového nádraží Florenc, jehož historie sahá až do roku 1948. Z porevoluční doby je společnost známá rozsáhlými rekonstrukcemi, díky nimž se autobusové nádraží Praha Florenc stalo nejmodernějším nádražím, které splňuje veškeré evropské standardy a poskytuje komfort jak široké veřejnosti, tak dopravním společnostem, využívajícím toto centrální autobusové nádraží. Mimo aktivity spojené s autobusovým nádražím Florenc, stojí společnost za přípravou projektů Rohan, Gemini, Enterprise či Holešovice, které společnost prodávala v před realizační fázi.

Zdroj/foto: Markéta Miková

Related Posts