27 února, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Colliers International připraví firmám opatření pro návrat do kanceláří do jednoho týdne

Společnosti a pronajímatelé, kteří potřebují radu, jak bezpečně vrátit své zaměstnance a nájemníky do kanceláře, mohou nyní od konzultantů společnosti Colliers International obdržet doporučení v horizontu jednoho týdne.

Poradenská společnost v oblasti nemovitostí nyní využívá odborné znalosti svých týmů Workplace Advisory (poradenství v oblasti pracovního prostředí) a projektového managementu z celé oblasti EMEA k poskytování rychlých, přesných a inovativních řešení pro maximalizaci kapacity kanceláří a to včetně odhadů nákladů na přijatá opatření.

Podle Colliers bude při návratu zaměstnanců ve většině firemních kanceláří zpočátku použitelných pouze 40 procent kancelářských prostor, protože se očekává, že opatření pro společenský odstup budou pokračovat i v několika příštích měsících. To znamená, že pokud nedojde k významným změnám v rozvržení a designu kanceláře, mnoho lidí bude pokračovat v blízké budoucnosti v práci z domova.

Lukáš Litera, ředitel projektového managementu v české pobočce Colliers International uvedl: „Odpovědní zaměstnavatelé budou v rámci návratu při plánování kanceláří upřednostňovat zdraví a pohodu svých zaměstnanců. Abychom však mohli zaměstnance znovu přivítat v kancelářích, bude v krátkodobém horizontu muset dojít k podstatným změnám v administrativních budovách, jako je zvětšení vzdálenosti mezi pracovními stoly, vytvoření jednosměrných systémů a komunálních oblastí. V tuto chvíli se všechno mění velmi rychle, proto nabízíme také rychlou službu, která společnostem pomůže s přípravou návratu a navrhne potřebné kroky proto, aby se zaměstnanci cítili bezpečně. “

Služba Back to Work Navigator (Navigátor návratu do práce) vyhodnotí pět oblastí, ve kterých lze změny provést, aby se maximalizovala kapacita kanceláře a podpořila produktivita; design, navigace, chování, hygiena a technologie. Služba je k dispozici jak pro nájemce, tak pro pronajímatele, kteří potřebují naplánovat znovuotevření svých kancelářských bloků pro více pronájemců. Colliers také podpoří společnosti při zavádění těchto doporučení a ve zhodnocení dlouhodobé strategie pracovního prostředí pro jejich kanceláře.

Jana Vlková, ředitelka oddělení Workplace Advisory v české pobočce Colliers International dodala: „Očekáváme, že COVID-19 bude mít dlouhodobý dopad na způsob naší práce. Z našeho globálního průzkumu Working from Home (Práce z domova) víme, že 80 procent respondentů by chtělo pracovat vzdáleně i po uvolnění situace alespoň jeden den v týdnu. Po tomto počátečním návratu je tedy pravděpodobné, že se kancelářské prostory budou měnit měnit na místa setkávání, sdílení informací a zkušeností, řešení projektů a o budování firemních vztahů, na rozdíl od předchozí rutiny, kdy kanceláře sloužily především jako místo pro vykonávání práce.“

Zdroj/foto: Colliers International/Titulní ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts