15 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Crestyl dokončil čtvrtou etapu kanceláří DOCK IN

Developerská skupina CRESTYL zkolaudovala v červnu novou administrativní budovu DOCK IN FOUR, která je součástí čtvrti DOCK vyrůstající kolem dvou slepých ramen Vltavy v pražské Libni. Do objektu nabízejícím 20 tisíc m2 kanceláří a 3 tisíce m2 prostor pro služby se tak již postupně stěhují noví nájemci. Budova je prakticky celá pronajatá, volných je pouze několik procent ploch. Stavba s osobitým stylem s množstvím balkonů a teras navazuje na úspěšné první tři etapy kanceláří DOCK IN, z nichž poslední byla dokončena na konci roku. K největším nájemcům v nové budově patří komunikační skupina Publicis a společnosti Henkel a Hornbach.

„Naši rozsáhlou čtvrť DOCK se nám nyní podařilo prakticky celou dokončit. Zbývá nám poslední kancelářská budova, rezidenční jsou již hotové úplně všechny. Právě díky propojení kanceláří s byty v bezprostředním okolí je místo stále živé a celkovou unikátní atmosféru ještě podtrhuje velké množství zeleně a přilehlá řeka,“ řekl Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl. „Pokračující zájem o DOCK IN potvrzuje, že se nám podařilo vytvořit moderní administrativní centrum se skutečně příjemným pracovním prostředím v blízkosti centra metropole.

DOCK IN FOUR nabízí v šesti patrech 20 tisíc m2 pronajímatelné plochy kanceláří ve vysokém standardu a další tři tisíce m2 obchodních prostor pro restaurace a služby. Administrativní budova svým stylem plně navazuje na předchozí etapy, autorem architektonického návrhu je kancelář Schindler Seko architekti. Objekt nabízí téměř tisíc m2 balkonů a teras s výhledy na marinu a klidovou zónu kolem dvou slepých ramen Vltavy. Budova je umístěna mezi Libeňským mostem a zbylou částí celého kampusu DOCK. V podzemí je téměř 250 parkovacích míst.

Crestyl úspěšně dokončil rezidenční část pražské čtvrti DOCK

DOCK IN nabízí kanceláře ve vysokém standardu

Komerční část DOCK IN pražského projektu DOCK skupiny CRESTYL má celkem pět fází. Projekt DOCK je koncipován jako kombinace klidného bydlení a kanceláří s promenádou u vody. Nabízí kromě přístupu k marině také blízké golfové odpaliště, přímé napojení na cyklostezku a přístup do parku s dětským hřištěm i rozlehlých Thomayerových sadů. Přes klidné prostředí má DOCK vynikající spojení městskou hromadnou dopravou díky metru a tramvajím. Nová pěší lávka přímo propojuje nové budovy s Libeňským mostem, stanice metra Palmovka je proto vzdálena méně jak čtyři minuty chůze. Lokalita Palmovky nabízí kompletní občanskou vybavenost – školy, sportoviště, zdravotnická zařízení, poštu, divadlo, obchody nebo restaurace.

V kampusu DOCK bude i nový relaxační park o rozloze jednoho hektaru, který nabídne odpočinek v zeleni s vodními prvky a lavičkami, ale i možnost sportovního vyžití například při venkovním fitness či lekcích jógy. Sportovci ocení i speciální běžeckou tartanovou dráhu okolo celého areálu, který je i napojen na městské cyklostezky vedoucí do centra města a do Troje. Samozřejmostí je zázemí v podobě sprch, šaten a míst pro umístění kol přímo v budově.

Celková podlahová plocha komerčního areálu DOCK IN činí přibližně 80 tisíc m2. Největší plochu obsadí kancelářské prostory, součástí areálu jsou ale i obchody, kavárny a restaurace. Samozřejmostí ve všech administrativních budovách DOCK IN jsou dobíjecí stanice pro elektromobily a elektrická kola, úsporné osvětlení, ale i dešťové senzory, které umožní šetřit vodou při zavlažování venkovní zeleně.

O projektu DOCK

Nová pražská čtvrť DOCK se nachází v atraktivní lokalitě na rozhraní Libně, Karlína a Holešovic kolem dvou slepých ramen Vltavy. Projekt DOCK je stavěn v několika etapách a po svém dokončení nabídne celkem 120 000 m2 komerčních i rezidenčních ploch. Součástí kampusu je i privátní jachtařský klub s marinou, park, restaurace, kavárny a další služby. Celkové náklady projektu dosáhnou výše 7,5 miliardy korun. V současné době je již dokončena kancelářská budova DOCK IN ONE, DOCK IN TWO, DOCK IN THREE a DOCK IN FOUR, marina a všechny tři rezidenční komplexy DOCK Marina View, DOCK River Watch a DOCK Marina Boulevard.

O skupině CRESTYL

Skupina CRESTYL působí na českém realitním trhu již přes dvacet let a patří mezi vedoucí developery s širokým portfoliem rezidenčních a komerčních projektů. V současné době se aktivně věnuje rozvoji více než patnácti lokalit po celé České republice s celkovou investiční hodnotou přesahující 1,2 miliardy EUR. Patří k nim i největší projekt revitalizace v centru Prahy s názvem Savarin propojující Václavské náměstí a ulice Na Příkopě, Jindřišská a Panská, rostoucí čtvrť DOCK v pražské Libni nebo nově vznikající čtvrť Hagibor u metra Želivského. U všech svých projektů skupina CRESTYL dlouhodobě dbá na kvalitu, design, nadstandardní zpracování, použití prvotřídních materiálů a celkové pohodlí pro jejich obyvatele i návštěvníky.

Zdroj/foto: EMC a.s.

Related Posts