29 května, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Díky CBRE společnost Siemens zůstává v budovách City West do roku 2027

Helena Hurábová a Simon Orr z týmu Office Agency zprostředkovali dlouhodobý pronájem společnosti Siemens v budově City West v pražských Stodůlkách, a to až do roku 2027. Siemens dále plánuje modernizaci svých kancelářských prostor, čímž vylepší pracovní prostředí svých zaměstnanců. Rozlohou 24 000 m2 se jedná o jednu z nejvýznamnějších kancelářských transakcí letošního jara nejen pro CBRE, ale i pro celou Českou republiku, kterou potvrzuje i fakt, že vyjednávání trvalo déle než jeden rok. 

„Je nám velkou ctí, že se společnost Siemens rozhodla vybrat si CBRE jako svého poradce při realizaci tohoto kontraktu. K rozhodnutí zůstat ve stávajících prostorách jsme dospěli se společností Siemens po důkladném a dlouhodobém zvažování mnoha faktorů,“ říká Helena Hurábová, Director z oddělení Office Agency„Kontrakt zahrnuje pronájem 24 000 m2 kanceláří a 400 parkovacích míst v podzemních garážích. Modernizace kanceláří navíc znamená pro zaměstnance značné zlepšení pracovního prostředí,“ doplňuje Associate Director Simon Orr, který se na transakci podílel společně s Helenou Hurábovou.

Eduard Palíšek, Generální ředitel Siemens ČR, dodává: „Modernizace centrály společnosti Siemens v pražských Stodůlkách nám umožní nabídnout zaměstnancům to nejlepší pracovní prostředí. Nově instalovaný řídicí systém Siemens Desigo CC navíc výrazně sníží energetickou náročnost obou budov.

Očekávané zlepšení díky většímu počtu kancelářských budov

Z dat o trhu kancelářských prostor v České republice, které CBRE průběžně sbírá, analyzuje a pravidelně publikuje vyplývá, že letošní rok by mohl přinést zlepšení díky většímu počtu kancelářských budov, které jsou ve výstavbě a měly by být do konce roku dokončeny. V prvním čtvrtletí byly v Praze otevřeny tři nové kancelářské budovy o celkové výměře 35 400 m2 a dalších více než 167 tisíc čtverečních metrů je v Praze momentálně ve výstavbě. Většina by měla být ještě letos uvedena do provozu. Téměř dvě třetiny těchto prostor má ale již předjednané nájemce.

„V letech 2016 a 2017 bylo dokončeno poměrně málo nových projektů, jednalo se o necelých 170 tisíc metrů čtverečních. Míra neobsazenosti neustále klesá. Zatímco na konci roku 2017 byla 7,5 %, na konci prvního kvartálu roku 2018 klesla až na 6,2 %, což představuje desetileté minimum. Tato situace se promítá i do mírného nárůstu cen nájmu,“ dodává Helena Hurábová. Průměrná cena prémiových kancelářských prostor činila podle dat CBRE v prvním čtvrtletí 2018 v průměru 21,5 eur za metr čtvereční měsíčně.

Zdroj/foto: CBRE s.r.o./ FINEP CZ a.s. (www.citywest.cz)

Related Posts