21 září, 2023
Administrativní centra a kanceláře

Společnost HAUSER otevírá novou budovu v Českých Budějovicích

Společnost HAUSER, specialista na chladicí nábytek a chladicí techniku, otevřela zcela novou budovu v Českých Budějovicích. Tento vysoce moderní komplex má rozlohu 2 000 metrů čtverečních a kapacitu až 150 zaměstnanců. Budova byla navržena pro odborníky v oblasti technického projektování, plánování výroby, produktového managementu, administrativy, servisu a IT. „Cílem tohoto investičního projektu je podpořit další růst skupiny HAUSER nejen v České republice, ale i na mezinárodní úrovni,“ vysvětluje Thomas Loibl, CEO společnosti HAUSER GmbH.

Vysoce moderní budova

Díky stabilnímu rozvoji podnikání a pokračujícímu růstu společnosti v posledních letech přestaly být dosavadní prostory, využívané společností HAUSER v Českých Budějovicích, z kapacitního hlediska dostačující. Společnost proto rozhodla, že již nebude nadále využívat pronajímané prostory, ale přemístí svůj provoz do novostavby. Nová budova byla postavena za pouhých 14 měsíců, přičemž nabízí moderní kancelářské a společné prostory a stává se také sídlem dceřiné společnosti HAUSER spol. s r.o. Pro zaměstnance nabízí tato nová budova navíc vybavení, jako je prostor pro setkávání „Fresh Point“ s kuchyní a místem, kde lze trávit přestávky, dále seminární a zasedací místnosti, kolostav a vlastní parkovací místa.

Zaměření na energetickou účinnost

Společnost nabízí svým zákazníkům obzvlášť energeticky efektivní chladicí nábytek a řešení v oblasti chladicí techniky. Toto know-how se uplatnilo i při projektování nové budovy v Českých Budějovicích, a to v podobě nejmodernějších energetických technologií. Vytápění i chlazení kanceláří je zajišťováno pomocí stropních panelů, které jsou napojeny na tepelná čerpadla. Budova tak má mimořádně nízkou spotřebu energie a je jednou z nejúspornějších administrativních budov v České republice.

Úspěšná expanze společnosti Hauser

Společnost HAUSER, jež příští rok oslaví své 75. výročí od založení, do roku 1991 realizovala výrobu výhradně v Rakousku. Poté se společnost rozhodla k expanzi a založila dceřinou společnost v Českých Budějovicích a dále výrobní závod v Kaplici. Díky tomuto strategickému kroku se společnosti podařilo výrazně posílit svou konkurenceschopnost. Lokality v Kaplici, Českých Budějovicích a v Praze významně přispívají k pokračujícímu růstu. „Abychom mohli pokračovat v expanzi, stále hledáme kvalifikované spolupracovníky,“ říká Thomas Loibl.

Zdroj/foto: Bison & Rose

Related Posts