15 července, 2024
Administrativní centra a kanceláře

Vznikající administrativní budova Roztyly Plaza: Inspirující kancelářské prostory přímo na metru

Administrativní budova Roztyly Plaza na Praze 4, jejíž výstavba byla zahájena na podzim loňského roku, nabídne k pronájmu kanceláře s celkovou plochou 21 700 m². Za elegantním a designově čistým zpracováním sedmipatrové budovy stojí renomované architektonické studio Aulík Fišer architekti. Velky důraz je v projektu kladen na vytvoření inspirujícího prostředí, ve kterém bude radost pracovat, a setkávat se. Proces pronájmů prostor byl zahájen a již je registrován zájem prvních potenciálních nájemců jak na kancelářské, tak i na obchodní prostory. Budova umí nabídnout velkoplošné kanceláře s výměrou přes 3 000 m2 na jednom podlaží, ale díky flexibilním dispozicím je zároveň možné vytvořit i menší jednotky od 300 m2.

Kompletní vizualizaci projektu, specifikace prostor a plány budoucího rozvoje celé stávající lokality je možné shlédnout na nově spuštěných webových stránkách www.roztylyplaza.cz. Developerem a investorem výstavby je Koncern Passerinvest.

Savills ve spolupráci se společností ARAM spravují komplex Bořislavka Centrum v Praze

„Budova Roztyly Plaza je důkazem, že i v práci je možné cítit se příjemně. Kanceláře totiž nevnímáme jen jako místo pro pracovní stůl, ale jako prostředí, kam se můžete těšit, kde je možné efektivně tvořit a navzájem se inspirovat. Kromě standardních klientských požadavků na různá prostorová uspořádání, umíme uspokojit i nejvyšší nároky na kvalitu vnitřního prostředí zejména s ohledem na nadstandardní kapacity výměny vzduchu, což je pro mnoho nájemců nejen v době pandemie Covid-19 velmi důležitý parametr. Pokračujeme také v našem standardu velkorysého pojetí střešních zahrad a velmi zajímavým prvkem bude unikátní vnitřní atrium. Roztyly Plaza rozhodně nebude obyčejná administrativní budova,“ uvedla Lenka Preslová, obchodní ředitelka Koncernu Passerinvest.

Výhodná dopravní dostupnost a vybavenost

Díky své poloze přímo u stanice metra linky C Roztyly, autobusového terminálu městských, příměstských i mezinárodních linek a hlavních dopravních tepen (5. května, Jižní spojka) je budova Roztyly Plaza výborně dostupná nejen MHD, ale i automobilem. Součástí objektu budou také podzemní garáže s 330 parkovacími místy pro nájemce a dalších 100 míst pro parkoviště P+R. Milovníci cyklistiky ocení přímé napojení na cyklotrasu. Kolo pak můžou uložit do kolárny a následně využít šatnu a sprchy v zázemí.

PASSERINVEST – Roztyly Plaza, interiér

Vedle velkorysých kanceláří zde vzniká také 1 600 m2 obchodních ploch v přízemí budovy. Ty do lokality přinesou potřebnou občanskou vybavenost, která tady doposud chyběla. Vzniknout by zde měl například supermarket, veřejná kantýna nabízející moderní stravování, drogerie a další obchody a služby pro každodenní využití.

Kancelářské prostory v sousedství zeleného parku Nové Roztyly

Projekt vzniká v bezprostřední blízkosti parku Nové Roztyly, který navazuje na Krčský les. Tento park Passerinvest dlouhodobě kultivuje a doplňuje o sportovní a relaxační prvky. Díky tomu svým návštěvníkům nabízí již nyní škálu možností pro sportovní aktivity i odreagování. V parku je možné využít řadu sportovišť, jako třeba workoutové hřiště, venkovní fitness, parkurové hřiště, discgolf či běžecké a cyklistické trasy. Pro další relaxaci či neformální schůzky budou moci nájemci využít posezení na rozlehlé střešní terase se zahradní úpravou, bohatou zelení či atrium s relaxačními zónami a vodními prvky.

O společnosti Passerinvest Group

Passerinvest Group, a. s., je ryze česká investiční a developerská společnost založená a vedená Radimem Passerem. Passerinvest Group považuje za svou společenskou odpovědnost působit jako oborová ale i společenská autorita jak v roli dlouhodobého partnera města s cílem proměny často neutěšeného území v příjemnou a uživatelsky přívětivou lokalitu, tak v roli vzdělávací, podporující i moderující ve společenský důležitých oblastech, jakými jsou například rozvoj ČR prostřednictvím dopravní iniciace nebo edukace v oblasti zdraví a lidských hodnot. Passerinvest Group je jako odpovědný urbanistický developer spojována od roku 1998 převážně s BB Centrem v Praze 4, které je jedním z největších a nejúspěšnějších urbanistických projektů nejen v České republice, ale v celé Evropě.

Dalším významným projektem v portfoliu společnosti Passerinvest Group jsou Nové Roztyly. Současný brownfield bývalého areálu Interlov, kde by v budoucnosti mělo vzniknout místo s příjemným bydlením s velkým poměrem zeleně, doplněný o služby široké veřejnosti a administrativní funkci. Mimo projekty v Praze, společnost vybudovala a vlastní i ostravský administrativní objekt Nová Karolina Park.

Principy městské výstavby a dlouhodobě udržitelný rozvoj Prahy i České republiky jsou součástí vize společnosti Passerinvest Group, která si díky svému odpovědnému přístupu vybudovala velmi dobré jméno jak na domácí, tak mezinárodní úrovni. Zásluhu na tom má nejenom kvalita realizovaných projektů a vysoká úroveň poskytovaných služeb, ale i smysl pro fair-play, zákaznický přístup a zejména zodpovědnost vůči společnosti i životnímu prostředí.

Zdroj/foto: Crest Communications, a.s./Titulní foto – PASSERINVEST – Roztyly Plaza, exteriér

Related Posts