29 května, 2024
Architektura a design

CYBERDOG v Best of Realty i Stavbě roku

Projekt společnosti Trigema Cyberdog bojuje aktuálně o přízeň hned ve dvou prestižních soutěžích. Kromě soutěže Stavba roku je to také nominace na Award for Excellence již 21. ročníku Nejlepší z realit – Best of Realty.

Technologicko-informační centrum Cyberdog určené široké veřejnosti, jehož součástí je vinárna s robotickou rukou, funguje od konce listopadu loňského roku. Autory návrhu dvoupatrové futuristické budovy jsou vedoucí studia Black N´ Arch David Černý a Tomáš Císař, které je součástí celé skupiny Trigema. Ta je také investorem a zhotovitelem projektu.

Technologicko-informační centrum Cyberdog

Hlavní informační plochu centra Cyberdog představuje prosklená fasáda ve druhém patře, která je osazena speciální fólií, díky níž lze projekci sledovat jak z venkovních, tak i vnitřních prostor.

Cyberdog je umístěný na novém pěším korzu, které směřuje od stanice pražského metra trasy B Nové Butovice. Hned vedle nového objektu je plastika Davida Černého Trifot. 12 metrů vysoká kráčející plastika z nerezu, kterou tvoří soubor fotoaparátů, představuje vývoj oboru fotografie za poslední desítky let. Součástí celého prostoru je dále Czech Photo Centre – multižánrový umělecký prostor, který je jednou z nejvýznamnějších galerií zaměřených na současnou fotografii v hlavním městě.

Zdroj/foto: Trigema a.s.

Related Posts