23 května, 2024
Facility a technologie budov

IMMOFINANZ se zavazuje kompenzovat 100% své spotřeby energie obnovitelnou energií ve všech svých českých provozovnách

Mezinárodní realitní operátor IMMOFINANZ, známý díky svým nákupním parkům STOP SHOP, nákupním centrům VIVO! a kancelářským nemovitostem myhive, se zavázal kompenzovat veškerou spotřebu energie v České republice výhradně obnovitelnými zdroji, a to od roku 2021. Environmentální certifikát vydaný dodavatelem energie, společností Pražská energetika (PRE), nedávno potvrdil odpovědné chování a ohleduplnost společnosti IMMOFINANZ vůči prostředí, ve kterém působí, její zaměření na udržitelný rozvoj a její odhodlání podílet se na zelené budoucnosti.

Změna klimatu patří mezi nejdiskutovanější problémy současného světa. Ke globálnímu oteplování, tání ledovců, zvyšování hladiny moře a vymírání původní flory i fauny výrazně přispívá výroba energie z fosilních paliv. IMMOFINANZ proto přispívá k udržitelnější společnosti tím, že kompenzuje veškerou svou spotřebu energie v České republice výhradně zelenými zdroji elektřiny.

Moderan: Správci komerčních nemovitostí se digitalizují i v Česku a na Slovensku

Dlouhodobě udržitelná energetická politika

Veškeré budovy spadající pod správu společnosti IMMOFINANZ získaly pro rok 2021 certifikát Energy EKO Gold od Pražské energetiky (PRE), jenž dokládá, že 100 % jejich spotřeby je kryto ekologickou elektřinou z obnovitelných zdrojů. Implementací certifikátu Energy EKO Gold sníží IMMOFINANZ nepřímou znečištěnou tonáž emisí CO2 v roce 2021 o více než 12 000 tun.*

STOP-SHOP – Ústí nad Orlicí

„Od tohoto roku budou všechny nemovitosti v České republice vlastněné společností IMMOFINANZ kompenzovat své emise CO2 využíváním energie z obnovitelných zdrojů. Jsme si vědomi toho, že jako firma působící v České republice máme odpovědnost za zdejší prostředí, a chceme se podílet na snižování zátěže vyplývající z naší ekologické stopy,“ vysvětluje Filip Poltoratský, Country Manager Operations pro Českou republiku.

Snahu o hledání alternativních a k životnímu prostředí šetrnějších řešení dokládá rovněž síť nabíjecích stanic pro elektromobily, kterou společnost IMMOFINANZ buduje u svých nákupních parků STOP SHOP po celé zemi. Tzv. e-stanice nabízejí zákazníkům pohodlné, rychlé a levné dobití jejich vozu s elektrickým pohonem během 20-30 minut strávených nakupováním. A právě výstavba tolik potřebné infrastruktury je stěžejním předpokladem pro masivní rozšíření elektromobility, která je vůči přírodě šetrnější než používání aut se spalovacími motory.

IMMOFINANZ a její sociální závazek

Mezinárodní společnost IMMOFINANZ se angažuje také v oblasti sociálního rozvoje české společnosti a podporuje obecně prospěšné aktivity. V rámci filantropie dlouhodobě pomáhá pražskému Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) při náboru do registru dárců krvetvorných buněk.

„V minulých letech jsme IKEMu poskytli prostory pro odběry vzorků v naší moderní budově myhive Pankrác House. Před Vánoci 2020 jsme se rozhodli obdarovat IKEM a jeho zdravotnický personál vánočními dárky a finančním příspěvkem,“ dodává Filip Poltoratský.

IMMOFINANZ – myhive Palmovka, zasedací místnost

Během roku 2020 společnost IMMOFINANZ rozšířila své dobročinné aktivity o podporu dalších tří neziskových projektů. Potravinovou banku, azylový dům Kolping, jenž se soustředí na pomoc svobodným matkám s malými dětmi. A také přispěla ve formě finančního příspěvku  na transparentní účet ve prospěch sedmileté dcery zdravotní sestry z Nemocnice Jihlava, která podlehla onemocnění covid-19.

O společnosti IMMOFINANZ

IMMOFINANZ je společnost podnikající v oblasti komerčních nemovitostí, jejíž aktivity se zaměřují na segmenty maloobchodních a kancelářských nemovitostí na sedmi klíčových evropských trzích: Rakousko, Německo, Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Polsko.

Její primární aktivity zahrnují správu a výstavbu nemovitostí, přičemž značky STOP SHOP (maloobchod), VIVO! (maloobchod) a myhive (kancelářské nemovitosti) představují silný místní prvek a jsou synonymem kvality a excelentních služeb. Realitní portfolio zahrnuje více než 210 nemovitostí v přibližné hodnotě 4,9 miliardy eur. Společnost IMMOFINANZ je kotována na burzách ve Vídni (kde je součástí tzv. leading ATX indexu) a ve Varšavě.

Zdroj/foto: Graffitti Networks Grafix/Titulní foto – myhive Palmovka

Related Posts