28 února, 2024
Investice a rozvoj

BNP Paribas Real Estate roste v evropské logistice: koupila experty na řízení Traker

O další odborné služby rozšiřuje svou nabídku pro klienty z oblasti logistiky a výroby mezinárodní poradenská společnost BNP Paribas Real Estate. Završením akvizice úzce specializované agentury Traker nově nabízí také odborné poradenství zaměřené na procesy v logistice a řízení dodavatelského řetězce.

V daném sektoru jde o významnou přidanou hodnotu rozhodující často o konkrétních parametrech nájemní nebo investiční transakce. Tým Trakeru pomůže BNP Paribas Real Estate nadále posilovat v segmentu průmyslových nemovitostí, odkud se rekrutuje i stále více zakázek a klientů.

Nové oddělení

Nové oddělení, nazvané díky mezinárodnímu přesahu Logistics and Supply Chain Consulting, má hlavní zázemí ve Francii. Je to dáno mimo jiné tím, že kooptovaný tým deseti odborníků ze získané platformy Traker je právě odsud. V čele nové divize stanuli zakládající partneři Trakeru – Mike Haziza a Erwan Giraud.

Do BNP Paribas Real Estate přinášejí nezměrné zkušenosti ze sektoru logistiky, výroby, ale i maloobchodu. Traker se specializoval na poradenství k integrovanému moderní řízení společností s ohledem na jejich charakter a specifické potřeby. Jde především o synergii na úrovni dodavatelů, ale i odběratelů, často na panevropské nebo globální úrovni.

Optimalizace a maximální efektivita času, finančních, ale rovněž lidských zdrojů ve spojení s rychlostí a kvalitou – v oblasti výroby a distribuce to jsou parametry stoupající na významu. Traker vedle know how do BNP Paribas Real Estate přináší rovněž zkušenost s úspěšnou realizací více než 200 projektů pro přibližně 100 klientů z různých odvětví (průmysl, maloobchod, logistika, služby).

„Společnost Traker získala díky svým poradenským službám pro významné klienty vynikající pověst. Staví na vysoké úrovni strategie i operativy. Přesně to po nás klienti vyžadují. Navíc nám nový tým umožňuje rozšířit vertikální linku služeb v oblasti logistiky i výroby,“ komentuje akvizici Trakeru Laurent Boucher, ředitel poradenské společnosti BNP Paribas Real Estate Advisory France.

Akvizice společnosti Traker je dalším z řady kroků, jimiž BNP Paribas Real Estate posiluje své postavení na poli průmyslových nemovitostí, kam spadá také logistika v maloobchodu. O zakázky a klienty se na evropské úrovni stará centralizovaný tým v Issy-les-Moulineaux. K jeho posledním posilám patří také Arthur Rodriguez, který dlouhé roky působil coby zástupce ředitele velkých průmyslových a logistických projektů v CBRE France.

Zdroj/foto: Community s.r.o.

Related Posts