15 července, 2024
Investice a rozvoj

CB Property Investors: Zájem o investování do českých a slovenských nemovitostí předčil očekávání

CB Property Investors Podfond (CB Property Investors), nemovitostní fond kvalifikovaných investorů, uzavřel ke konci června 2021 první upisovací kolo a otevírá se jak nové výstavbě, tak především udržitelnému re-developmentu již existujících nemovitostí. Strategie fondu se setkala se zájmem investorů, jenž předčil očekávání. Rychlost, s jakou bylo naplněno první upisovací kolo investic, poukazuje nejen na volný kapitál, ale i na mezeru na trhu nemovitostí, kterou fond zaplňuje. Zároveň se tak zde otevírá prostor pro další rozvoj výstavby v České republice a na Slovensku.

Segment nemovitostí v České republice a na Slovensku se aktuálně těší mimořádnému zájmu investorů. Pomyslná křivka začala ve vybraných realitních segmentech růst zejména v době útlumu ekonomiky během pandemie. Trend se promítl mimo jiné v rychlém uzavírání realitních projektů na investiční platformě Crowdberry, jež svou nabídku možností pro investory letos rozšířila prostřednictvím nového realitního fondu CB Property Investors. Již první fáze upisování investic do fondu naznačuje potenciál pro realizaci zajímavých, udržitelných projektů v Česku i na Slovensku.

Central Group: Prodeje nových bytů v Praze jsou rekordní

Cílem česko-slovenského realitního fondu CB Property Investors je investičně podpořit nejen české a slovenské developerské záměry s přidanou hodnotou, ale i stávající budovy s nevyužitým potenciálem. Pečlivým výběrem projektů se chce zasadit o zlepšení ekologické stopy českých a slovenských nemovitostí, omezení jejich nepříznivých vlivů na okolní prostředí (např. snížením emisí skleníkových plynů), a tak vytvoření prostoru pro implementaci udržitelných technologií.

V některých případech by mohlo jít i o zásah do hmotného charakteru nemovitostí – modernizaci budov a jejich interiérových systémů. Optimalizace využití a zlepšení ekonomického výkonu vybraných developerských projektů by měly investorům přinést zhodnocení na úrovni 10+ % p.a. Fond se zaměřuje především na logistické nemovitosti, retailové parky a rezidenční projekty. V průběhu tří let chce realizovat investice ve výši 30 mil. eur a spravovat portfolio v celkové hodnotě přesahující 75 mil. eur.

Crowdberry – KLM Nitra

„Strategie fondu s důrazem na udržitelnost a re-development zaujala nejen investory. Pozornost vzbudila i u developerů, bank a dalších partnerů, kteří nás průběžně oslovují s nabídkami spolupráce. To vše svědčí nejen o neutuchajícím apetitu potenciálních investorů po příležitostech v odvětví nemovitostí, ale také o jejich důvěře v tým Crowdberry a naše zkušenosti. Zaznamenali jsme také úspěch realitních projektů, které finance získávaly skrze naši investiční platformu, jednal ose např. o senior centrum Dúbravská oáza, logistickou halu pro e-commerce v Trnavě či o rezidenční projekt komunitního charakteru v Bratislavě. Úspěch naší strategie se v případě CB Property Investors odráží v dosud projeveném zájmu investorů, kteří se rozhodli zapojit s investicí v minimální hodnotě jednoho milionu korun či ekvivalentem v eurech,“ komentuje Peter Bečár, partner Crowdberry.

„Upisování investic předcházela hloubková analýza až stovky projektů, z nichž vzešly ty odpovídající našim strategickým kritériím a požadavku nadstandardní návratnosti. Jde o nemovitostní projekty s potenciálem pro růst hodnoty. Například přestavbu starší kancelářské budovy na bytové jednotky nebo výstavbu menších komerčních průmyslových projektů. CB Property Investors je fond, jenž oslovuje české i slovenské investory. Zaměřuje se na investiční příležitosti v domácím prostředí a reaguje tak na rostoucí zájem Čechů o nemovitosti coby bezpečný cíl investic,“ říká Omar Sattar, výkonný ředitel divize nemovitostí v Crowdberry, který stojí v čele CB Property Investors.

O společnosti Crowdberry

Crowdberry a.s. je přední investiční platforma pro alternativní investice na území České republiky a Slovenska s pobočkami v Praze, Bratislavě a v Košicích. Platforma byla založena v roce 2015 ve spolupráci s Tatra banka Private banking. Funguje jako profesionální digitální tržiště pro podnikatele a soukromé investory za účelem poskytnout atraktivní investiční příležitosti a podpořit růst inovativních českých a slovenských společností.

K dnešnímu dni prostřednictvím Crowdberry investovalo víc než 3 500 soukromých a institucionálních investorů kapitál přesahující hodnotu 30 milionů eur. Platforma zaujímá inovativní, na rychlý růst zaměřený přístup k podpoře novátorských, dynamických společností, díky němuž realizovala investice již do 19 firem jako GymBeam, Footshop, Isadore Apparel, SeniorHouse, Boataround, AKULAR, Ecocapsule, Sensoneo a dalších.

Na Slovensku je aktivní také její dceřiná společnost CB Investment Management spravující fond růstového kapitálu s hodnotou přes 23 milionů eur investující do mladých firem
s globálním potenciálem.

V listopadu 2020 registrovalo Crowdberry fond kvalifikovaných investorů CB Property Investors Podfond. Záměrem fondu je v průběhu následujících tří let realizovat investice do nemovitostí ve výši 30 milionů eur a spravovat portfolio v celkové hodnotě přesahující 75 milionů eur. CB Property Investors Podfond se soustředí na investice s přidanou hodnotou napříč nemovitostními kategoriemi. Cílem je zajištění nadstandardní návratnosti 10+ % p.a. pro investory hledající zajímavé příležitosti a se zájmem podílet se na zvyšování hodnoty tuzemských nemovitostí.

Zdroj/foto: Best Communications/Crowdberry – Ružinov Bratislava

Related Posts