27 května, 2024
Investice a rozvoj

CPI Property Group úspěšně vydala zelené dluhopisy v Maďarsku

CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy, s potěšením oznamuje úspěšný úpis emise seniorních nezajištěných zelených dluhopisů v hodnotě 30 miliard maďarských forintů (přibližně 86 mil. EUR). Jedná se o vůbec první korporátní zelený dluhopis vydaný v Maďarsku, navíc se touto emisí CPI Property Group zařadila v celosvětovém měřítku na seznam 10 společností, které vydaly zelené dluhopisy ve třech nebo více měnách. 

Dluhopisy byly vydány v rámci programu podpory dluhopisového financování (BGS) Maďarské Národní Banky (MNB). Cílem programu je zvýšit likviditu domácího dluhopisového trhu. MNB současně upsala celou polovinu emise. Po Mercedesu (Daimler AG) je CPI Property Group jediným mezinárodním emitentem na Maďarském trhu firemních obligací.

CPI Property Group poskytne nájemcům v obchodních centrech slevu 30 %

Emise se setkala s výrazným zájmem investorů, jejichž poptávka v aukci dosáhla objemu přes 45 miliard forintů. Desetiletý dluhopis má kupon v maďarských forintech ve výši 2,25 %. Emise byla upsána s výnosem ve výši přibližně 2,02 %.

CPI Property Group – Europeum, Budapešť – Maďarsko

CPI Property Group dokončila čtvrtou emisi zelených dluhopisů

„CPI Property Group je potěšena úspěchem této transakce a oceňuje silnou podporu ze strany MNB,“ řekl David Greenbaum, finanční ředitel CPIPG„Tímto skupina dokončila čtvrtou emisi zelených dluhopisů ve třech měnách, což je úspěch, ke kterému došlo u méně než deseti firemních emitentů po celém světě.“

CPI Property Group – Gateway Office Park, Budapešť – Maďarsko

Emitentem je lokální společnost skupiny, CPI Hungary Investments Kft., přičemž CPI Property Group za emisi ručí. Dluhopisy jsou splatné jednorázově po uplynutí deseti let a jedná se o první korporátní zelený dluhopis v Maďarsku. Dluhopisy byly přijaty k obchodování na Budapešťské burze cenných papírů. Výnos z úpisu emise se použije pro všeobecné potřeby skupiny CPI Property Group, což může zahrnovat investiční výdaje, akvizice, rozvoj, splátky dluhu či navýšení volné hotovosti. Alokace výnosů se bude řídit skupinovým rámcem pro zelené dluhopisy (Green Bond Framework).

Zdroj/foto: CPI Services, a.s./Titulní foto – CPI Property Group, Arena Corner Office Centre, Budapešť – Maďarsko

Related Posts