21 února, 2024
Investice a rozvoj

Ideální investiční byt? Menší jedno či dvoupokojový v širším centru na MHD

Současná ekonomická krize způsobená tvrdými vládními zásahy proti koronavirové pandemii bezpečnému investování příliš nepřeje. Zkušenější investoři sice mohou cílit na oslabené firmy, riziko podobné investice je ale příliš veliké. Nehledě na to, že je vhodná jen pro hrstku nejmovitějších. Pro lidi disponující jednotkami milionů korun je i nyní nejvhodnější investicí byt k dalšímu pronájmu. Nejen že své peníze dobře zhodnotí, protože cena nemovitostí v čase roste, ale ještě získají pravidelný příjem z nájmu. Není proto divu, že se podíl investorů mezi kupujícími u některých rezidenčních projektů dlouhodobě pohybuje až kolem 40 procent.

Jak ale takový byt správně vybrat? Ideálem je malometrážní byt s jedním či maximálně dvěma pokoji. Dá se totiž nejlépe pronajmout, protože uspokojí nejširší spektrum zájemců. Od mladých studentů, po stárnoucí singles, rozvedené jednotlivce až po starší lidi v důchodu. Takový byt k pronájmu z nabídky vždy velmi rychle zmizí a jeho majitel si může vybírat z řady zájemců.

AFI Europe dokončila 4. fázi rezidenčního projektu Tulipa Třebešín

Důležité pro úspěch ale je, aby takový byt splňoval alespoň základní parametry. Musí se nacházet nejlépe v širším centru města přímo u zastávky MHD či alespoň v solidní docházkové vzdálenosti od ní. Nikdo se nechce kodrcat do školy či do práce celý den. Zvlášť, když má na výběr byt v lepší lokalitě. Podstatné je také dobrá občanská vybavenost v místě, samozřejmostí je alespoň nějaký obchod a restaurace. Mnoho lidí hledá také možnosti sportovního vyžití v okolí.

EKOSPOL – Ekorezidence Hodkovičky

Investiční byt musí totiž odpovídat podobným bytům v blízkém okolí

Mnoho lidí hledajících podnájem upřednostňuje byty s balkonem či terasou, které mohou využívat. Výhodou je také dostatek úložných prostor či dokonce sklep na osobní věci a sportovní vybavení nájemníků. Malometrážní byt by měl být také vybaven kuchyňskou linkou a alespoň základním nábytkem.

Aby byl byt opravdu dobrou investicí se solidní návratností, je nutné velmi pečlivě zvažovat kupní cenu. Musí totiž odpovídat podobným bytům v blízkém okolí a stavu lokality. Těžko někdo pronajme rádoby luxusní předražený byt uprostřed sídliště či jiné husté zástavby za nájemné několikanásobně převyšující okolní standard. Při výběru je proto vhodné držet je jednoduchého Korcova pravidla, které říká, konečná prodejní cena menšího bytu musí představovat maximálně 20násobek ročního nájemného v dané oblasti. V takovém případě je návratnost investice kolem dvaceti let takřka jistá.

EKOSPOL – Michelské zahrady

Ekospol: Ceny nových bytů na pražském trhu stále rostou, meziročně se zvedly o sedm procent

Doporučená investice do bytu v projektu Ekorezidence Hodkovičky

Ekorezidence Hodkovičky je moderní rezidenční projekt v žádané lokalitě při údolí Vltavy s úchvatnými výhledy nejen na přilehlou řeku, ale také na Chuchelský háj a Barrandovské skály.

Dva bytové domy nabízejí celkem 160 bytů dispozic 1+kk až 4+kk s prostornými terasami či balkony. Samozřejmostí je možnost parkování v podzemních garážích domu. Svým charakterem je projekt vhodný nejen pro aktivní mladé rodiny, ale také jako investiční příležitost.

Proč koupit byt v projektu Ekorezidence Hodkovičky?

  • Klidná lokalita pro aktivní lidi: Ekorezidence se nachází ve skvělé lokalitě v bezprostřední blízkosti páteřní cyklostezky podél Vltavy, golfového hřiště, tenisového klubu a dalších sportovišť.
  • Městský komfort na dosah ruky: Nákupní centrum Nový Smíchov jen 8 minut autem, mateřská a základní škola či ordinace lékaře ve vzdálenosti do 2 km.
  • Úchvatné výhledy na přírodní památky: Většina bytů nabízí panoramatický výhled na Vltavu, Chuchelský háj a Barrandovské skály.

O společnosti EKOSPOL

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 28 let na trhu úspěšně dokončil 56 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. EKOSPOL staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy. EKOSPOL sponzoruje ZOO Tábor. Ohrožené druhy zvířat tak podpoří každý, kdo si u EKOSPOLU koupí byt. Navíc získá celoroční rodinnou vstupenku.

Zdroj/foto: EKOSPOL a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts