22 července, 2024
Investice a rozvoj

Přepravní společnost Emons Spedice s.r.o. roste a chystá velkou expanzi v České republice a na Slovensku

Nejlepších výsledků – hned po Německu – dosahuje mezinárodní spediční společnost Emons v České republice. Specializuje se na sběrnou službu primárně v Česku, Slovensku a Německu. Rostoucí poptávka po jejích profesionálních a v mnoha ohledech výlučných službách stojí za expanzí tohoto poskytovatele přeprav a logistiky. Aktuálně provozuje společnost 10 poboček s více než 150 zaměstnanci. Letos v červnu otevřela i první pobočku v Bratislavě, další tři huby a logistické terminály s rozlohou více než 10 000 m2 rozšíří na podzim: v Brně, v Plzni a v Praze.

V růstu pokračovala společnost Emons i během útlumu způsobeného koronavirem. Díky spokojenosti a důvěře dlouhodobých i nových klientů roste obrat Emons o desítky procent ročně – jen v prvním pololetí letošního roku to bylo zvýšení o 27 %. Roční obrat koncernu činí 570 milionů eur, tedy asi 15 miliard korun.

„Z našeho pohledu logistika obecně netrpí negativními dopady krize. Mohou se měnit logistické trendy, nicméně logistika jako taková a přepravní či skladové služby mají evidentně velký potenciál i v době poklesu některých oborů. Zákazníci z různých odvětví očekávají neustálé zlepšování služeb a navyšování kapacit,“ říká Luděk Kohout, obchodní manažer Emons Spedice.

Emons nabízí hustou síť dep

V tomto ohledu česká entita Emons nabízí hustou síť dep (a tedy rychlejší termíny přepravy), rozšiřující se služby i investice do vlastní flotily nákladních vozidel. Vedle klasických vozidel disponuje i několika speciálními návěsy giga-liner o délce 25 metrů. Právě tyto tzv. road-trainy se v poslední době stávají trendem, protože snižují náklady a zároveň jsou šetrnější k životnímu prostředí.

TIRcentrum otevřelo areál pro nákladní vozy na D1

Emons splňuje podmínky provozování těchto návěsů na více místech: předem schválená trasa, depo 10 km od dálnice, žádný železniční přejezd na cestě, manipulační prostor… I proto také letos investuje a rozšiřuje svou základnu těchto vozidel.

Mimo standardní přepravy sběrnou službou umožňuje Emons přepravu atypického/dlouhého zboží vhodného do systému sběrné služby a ADR zásilky. Tomu jsou uzpůsobené skladové prostory s nadstandardními manipulačními plochami. Tyto služby jsou využívány především strojírenskými nebo výrobními společnostmi.

Velkou výhodou firmy je napojení na mezinárodní distribuční síť mateřské společnosti, potřebné technologické i podnikatelské know how a velká zkušenost s přepravními službami do/z Německa. Díky husté síti roste také objem zásilek producentů nebo distributorů dodávaných do velkých obchodních řetězců nebo do městských skladů, city-docks, pro subjekty z e-commerce. Klienty Emons jsou proto také významné společnosti ze segmentu rychloobrátky/FMCG.

Zdroj/foto: Community s.r.o./Titulní ilustrativní foto www.pexels.com

Related Posts