14 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Savills v České republice v roce 2018 významně rostla a podílela se na realizaci osmi investic v hodnotě 554 milionů eur

Česká pobočka společnosti Savills, předního světového poradce v oblasti nemovitostí, oznámila výsledky za první celý rok svého působení na tuzemském trhu. Rok 2018 se pro ni nesl ve znamení řady významných investičních a majetkových transakcí, jež posílily její vedoucí tržní pozici z hlediska odbornosti a kvality služeb pro klienty.

V průběhu loňského roku česká kancelář Savills zaznamenala rychlý růst i mnoho velkých úspěchů. Pobočka, jež byla založena v únoru 2017 v Praze, zastřešuje aktivity společnosti na českém a slovenském trhu v oblastech investic, oceňování, pronájmů, stavebního a projektového poradenství, správy nemovitostí a průzkumu trhu.

„Rok 2018 byl pro nás jako vůbec první celý rok provozu tuzemské pobočky Savills průlomový. Zaměřili jsme se na strukturalizaci a rozšiřování záběru našeho podnikání s cílem zařadit se na českém a slovenském trhu mezi nejlepší poradce v oblasti nemovitostí. Nesmírně mě těší, že se nám nejen podařilo zřídit v tak krátké době fullservicovou kancelář, ale také dosáhnout řady významných milníků. Seznam spokojených klientů, kteří vědí, že se na nás mohou díky naší perfektní znalosti místního trhu s nemovitostmi kdykoli obrátit pro radu a spolehnout se na prvotřídní klientský servis, se neustále rozšiřuje,” řekl Ben Maudling, výkonný ředitel Savills pro Českou a Slovenskou republiku.

Ben Maudling

Skvělé výsledky byly podpořeny úspěchy oddělení investičního poradenství a jeho sekce orientované na oceňování. Tým se podílel na osmi transakcích týkajících se různých typů nemovitostí v celkové hodnotě 554 milionů eur. Zásadní roli při tom sehrál také nový lokální tým průzkumu trhu, který získává data a identifikuje trendy k přípravě podkladových materiálů pro realizaci veškerých projektů a rozhodnutí v oblasti komerčních nemovitostí; a dále tým stavebního a projektového poradenství poskytující odborné služby ve všech technických aspektech akvizic, výstavby, vlastnictví, nájmů a prodejů nemovitostních aktiv.

Velmi úspěšné bylo v roce 2018 také oddělení správy nemovitostí, jež dnes nabízí řešení na míru pro celou řadu komerčních projektů o celkové rozloze přesahující 300 000 metrů čtverečních v hodnotě více než 750 milionů eur. Tato divize v roce 2018 naplno využívala výhody plynoucí ze spojení s tuzemskou společností SB Property Services, kterou Savills získala v listopadu 2017. Tým se brzy zařadil mezi nejvýznamnější hráče na českém trhu služeb pro správu nemovitostí a těší se uznání ze strany klientů – českých i mezinárodních skupin developerů, investorů, fondů a maloobchodníků – za kvalitu svých komplexních a specializovaných služeb. K těm patří nejen běžná správa nemovitostí, ale také příprava finančních zpráv, správa pronájmů, facility management, projektové řízení nebo marketing.

2018 byl pro Savills zároveň prvním celým rokem fungování týmů pokrývajících agendu průmyslových a kancelářských nemovitostí, do jejichž portfolia přibyly společnosti jak z řad nájemců, tak pronajímatelů.

Oddělení kancelářských prostor realizovalo nové zakázky v oblasti zastupování pronajímatelů mimo jiné pro klienty VIG Fund a UBM Development Czechia. Z hlediska zastupování nájemců Savills poskytovala služby společnostem, jako jsou Notino, Medtronic, New York, Y Soft nebo Expedia.

V prvním úplném roce svého provozu dokončila lokální divize průmyslových nemovitostí Savills transakce vztahující se k pronájmu prostor o rozloze přes 82 000 metrů čtverečních. To jí hned v prvním roce působení vyneslo významný tržní podíl. Za tímto úspěchem stojí blízké vztahy s hlavními pronajímateli, jako jsou Prologis, CTP, Panattoni, Arete Invest, Concens a Contera, ale i nájemci, jako jsou Maurice Ward či Hecht.

Prologis Park Prague-Airport

V roce 2018 se Savills podařilo obsadit klíčové pozice ve společnosti zkušenými a talentovanými experty a navýšit celkový počet zaměstnanců tuzemské pobočky na více než 50. Obzvláštní uznání se dostalo Michaele Semanové, ředitelce oddělení správy nemovitostí pro Českou a Slovenskou republiku, jež se stala první vítězkou nové soutěžní kategorie „Leading Female Property Professional“ na prestižních CIJ Awards 2018.

„Mnoho našich zaměstnanců má v oblasti nemovitostí rozsáhlé zkušenosti i z klientské strany. To nám poskytuje velkou výhodu pro poskytování prvotřídního klientského servisu,“ dodává Ben Maudling.

Zdroj/foto: Savills CZ s.r.o./Titulní foto (Panattoni Pilsen Park West)

Related Posts