14 dubna, 2024
Investice a rozvoj

Trigema: Investoři upsali za 300 milionů korun nové dluhopisy

Nové čtyřleté dluhopisy developerské společnosti Trigema investoři v první polovině ledna upsali v celkovém objemu 300 milionů korun. Účelem jejich emise je financování developerských aktivit společnosti.

Dluhopisy s nominální hodnotou 50 tisíc korun a ročním úrokovým výnosem 5,1 % jsou obchodovatelné na Burze cenných papírů Praha. Čtyřleté seniorní dluhopisy Trigema Real Estate Finance a.s. byly upsány v navýšeném objemu. Původní plán počítal s objemem emise ve výši 250 milionů korun.

CPI Property Group úspěšně vydala dluhopisy v hodnotě přes 26 miliard korun

„Již naše předchozí emise potvrdily vysoký zájem a důvěru investorů. První emise tříletých dluhopisů v objemu 450 milionů korun byla splacena již v polovině prosince minulého roku. Také tentokrát jsme díky vysokému zájmu o naše cenné papíry prokázali, že jdeme správnou cestou a že jsou naše připravované projekty atraktivní. Hodnota rezidenčních nemovitostí v čase roste, což investoři také velice dobře vědí,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema.

TRIGEMA – Bytový projekt Nová „Nuselská“

Emisi s datem 27. ledna 2021 a splatností v roce 2025 připravila J&T IB and Capital Markets. Manažerem emise je J&T Banka.

O společnosti Trigema

Za více než 26 let vývoje se Trigema z malé lokální firmy stala respektovaným hráčem na domácím developerském trhu.

Celé to začalo v roce 1994. Náhoda svedla dohromady Marcela Sourala, Jaroslava Zemana a ještě jednoho kamaráda a společně vymysleli, že založí stavební společnost. Založení firmy bylo načasováno kvůli první zakázce, na kterou měli políčeno – stavbě supermarketu v Liberci. Vše bylo nachystáno: maringotky, stroje, dělníci…

Dva dny před plánovaným zahájením a podpisem smlouvy však jejich představy o bleskovém začátku podnikání vzaly za své. Vysněnou zakázku získala jiná firma. A tak novopečení zakladatelé firmy roznášeli letáčky po Břevnově a nabízeli opravy plotů v řádu tisíců korun. V roce 1994 realizovali asi tři, ale nevzdali se.

Od stavby prvního plotu se společnost posunula k chytrým bytovým projektům, vědeckotechnickým parkům i sportovním areálům. Vyrostla z ní developerská společnost s přesahem do dalších aktivit. Dodnes působí jako stavební firma, věnuje se ale také správě budov a facility managementu. Provozuje vědeckotechnické parky, sportovní areály, má za sebou zkušenosti s kongresovými centry.

Zdroj/foto: Trigema a.s./Titulní foto – Rezidenční komplex BRÂNÍK

Related Posts