2 října, 2023
Investice a rozvoj

Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě mění majitele, od investiční skupiny Natland jej koupil developer CONTERA

Areál Vlčie hrdlo Business Park v Bratislavě nabízející pronájem skladových prostor, kanceláří a hal má nového majitele. Od investiční skupiny Natland, která bývalý brownfield o rozloze 33 420 m2 spravovala od roku 2020, jej zakoupila československá developerská společnost CONTERA. Ta chce pokračovat v modernizaci a revitalizaci areálu a vybudovat zde koncept tzv. small business units.

„Nově získaný areál v Bratislavě nabízí velký potenciál pro development. Máme v plánu starší budovy nahradit novými a ty stávající významně renovovat. Zároveň nechceme do důležité lokality v širším centru Bratislavy přivést větší dopravní zátěž, a tak se zaměříme na budování menších jednotek v duchu moderní městské logistiky,“ říká Svetozár Rohoň, Senior Asset Manager společnosti CONTERA.

DACHSER v Českých Budějovicích bude mít nové prostory ve VGP parku

Developer získal tento kancelářsko-skladový park v širším centru Bratislavy blízko rychlostní silnice R7 od investiční skupiny Natland. Do jejího portfolia přibyl v roce 2020 a skupina jej během 18 měsíců dokázala transformovat z neefektivně řízeného areálu do komplexu Vlčie hrdlo Business Park. Došlo zde k masivním investicím do technické infrastruktury, podařilo se o čtvrtinu zvýšit výnosy a úspěšnost výběru nájemného dosáhla 100 %.

„Ve společnosti CONTERA získává Vlčie hrdlo Business Park silného nového vlastníka s know-how a letitými zkušenostmi, který bude i nadále lokalitu a celý komplex rozvíjet a naváže na naši práci či strategické vize,“ uvedl Maroš Dragúň, Country Manager skupiny Natland pro Slovensko.

Vlčie hrdlo Business Park o celkové rozloze 33 420 m2 je bývalým brownfieldem, nejstarší objekty zde vznikly zhruba v polovině minulého století. „Revitalizaci brownfieldů považujeme za jednu z nejzákladnějších složek našeho firemního know-how. Jsme proto rádi, že i v Bratislavě můžeme pracovat s takovým územím, a těšíme se, jak Vlčie hrdlo postupně proměníme v moderní business park nejvyššího standardu,“ říká Dušan Kastl, partner a výkonný ředitel CONTERY.

CONTERA – Vlčie hrdlo Business Park

Společnost má v plánu tzv. small business units, kompaktní jednotky kombinující showroom, kancelář a sklad, které využijí hlavně malé a střední podniky, implementovat do všech svých logistických parků. V areálu Vlčie hrdlo Business Park najde také své nové kanceláře bratislavská pobočka CONTERY, která má momentálně už šest zaměstnanců. Zároveň dojde ke kompletnímu rebrandingu.

„Transakce mezi skupinou Natland a společností CONTERA proběhla velmi profesionálně a hladce,“ dodal Maroš Dragúň z Natlandu. Spolupracovaly na ní a servis poskytovaly AK Glatzová & Co., ASB a 108 Agency. Segment výnosových nemovitostí zůstává pro Natland stále velmi důležitým a zajímavým, aktuálně se v této oblasti pro skupinu objevují nové investiční příležitosti.

O společnosti CONTERA

Společnost Contera založená v roce 2009 vlastní a provozuje průmyslové parky v prvotřídních lokalitách v ČR a na Slovensku. Ve svém portfoliu poskytuje klientům možnost nájmu i řešení upravená a vybudovaná na míru (built-to-suit). Specializuje se na přestavbu a revitalizaci nevyužívaných areálů (brownfieldů) v lokalitách s dobrou infrastrukturou a klade důraz na soulad parků s okolním prostředím.

Portfolio zahrnuje přibližně stávajících 350 000 m2 a plánovaných 250 000 m2 průmyslových nemovitostí, z čehož je více než 100.000 m2 ve výstavbě. V roce 2019 vytvořila Contera společný podnik s TPG Real Estate Partners, specializovanou platformou pro kapitálové investice do nemovitostí, kterou vlastní globální společnost TPG.

Mezi společné investice patří například i průmyslový park v Ostravě Hrušově, kde Contera nyní realizuje moderní automatizovanou skladovou centrálu pro společnost Sportisimo.

Zdroj/foto: CONTERA Management s.r.o./CONTERA – Vlčie hrdlo Business Park

Related Posts