16 července, 2024
Investice a rozvoj

ZDR Investments SICAV: Rozšiřujeme portfolio o další prodejnu potravin

Realitní fond společnosti ZDR Investments SICAV a.s. dokončil akvizici další retailové nemovitosti. Zakoupený objekt se nachází v obci Kaznějov, v okrese Plzeň-sever, disponuje 1.448 m2 pronajímatelné plochy a nabízí 57 parkovacích míst. Součástí prodejny jsou 2 obchodní jednotky. Nájemci jsou německý diskontní řetězec NORMA a řeznictví Libor Novák.

Úspěšný německý diskontní řetězec NORMA provozuje rozsáhlou síť více než 1.450 prodejen. NORMA začala v jižním Německu, ale expandovala dál nejen v Německu, ale i do Francie, Rakouska a České republiky.

ZDR Investments SICAV – Diskontní řetězec NORMA

Akvizicí projektu Kaznějov získal nemovitostní fond ZDR Investments do svého portfolia již 15. nemovitost. Jedná se o další projekt z vlastního developmentu sesterské divize Traxial Group. Nemovitosti fondu disponují celkem 36,6 tis m2 pronajímatelné plochy s obsazeností 99,3 % a zůstatkovou dobou uzavřených nájemních smluv (WAULT) 6,1 let. Hodnota portfolia překročila hranici 1,3 mld. Kč.

ZDR Investments SICAV – Diskontní řetězec NORMA

„Zvolená lokalita byla pečlivě vybrána a i když se jedná o menší obec, kde žije 3.100 obyvatel, je zde velká spádová oblast a především v obci samotné nebyla žádná prodejna potravin. Prodejna je prodejnou zcela nového a moderního typu, která byla převzata z úspěšného modelu používaného řetězcem NORMA v německy mluvících zemích,“ říká JUDr. Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady ZDR Investments SICAV a.s..

Zdroj/foto: ZDR Investments SICAV a.s.

Related Posts