26 února, 2024
Investice a rozvoj

ZDR Investments investuje přes čtvrt miliardy korun do nákupu dalších prodejen potravin

Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s. realizoval nákup dalších dvou etablovaných retailových center Albert. Hodnota celkového portfolia skupiny fondů ZDR Investments tímto nákupem zároveň překročila hranici 2,5 miliard korun českých.

Obě nemovitosti projdou do konce roku celkovou rekonstrukcí a přestavbou do moderních retailových center také pro další významné nájemce jako PEPCO, Sportisimo, Sparkys, HECHT nebo Teta drogerie.

Skupina nemovitostních fondů ZDR Investments zaznamenává i za první kvartál letošního roku stabilní výkonnost

První zakoupenou nemovitostí je hypermarket Albert v České Lípě s pronajímatelnou plochou 4.857 m2. Další nemovitostí je hypermarket Albert v Klatovech s 4.550 m2 pronajímatelné plochy.

Nemovitosti pocházejí z portfolia společnosti Albert Česká republika, s.r.o. ze skupiny Ahold Delhaize. Průměrná zůstatková délka nájemních smluv těchto objektů je 7,7 let.

„Skutečnost, že po dvou a půl letech působení překročila hodnota celkového portfolia skupiny fondů ZDR Investments hranici dvou a půl miliard korun českých je pro nás dalším významným milníkem. Po ukončení omezení v souvislosti s koronavirem jsme do našeho portfolia zakoupili již 3 retailové nemovitosti s pronajímatelnou plochou přes 11 tis. metrů čtverečních a další akvizice budou v příštích týdnech následovat“ komentuje akvizice JUDr. Zdeněk Prázdný, zakladatel a předseda správní rady skupiny fondů ZDR Investments.

ZDR Investments Public SICAV – Retail park v Čáslavi

O skupině ZDR Investments

Investiční fondy ZDR Investments investují finanční prostředky svých zakladatelů a dalších investorů, získaných z úpisů investičních akcií. Nemovitostní fond ZDR Investments SICAV a.s. je fond kvalifikovaných investorů a investuje zejména do retailových nemovitostí diskontního typu. Nemovitostní fond ZDR Investments Public SICAV a.s. je druhý fond, založený v říjnu 2019, který navazuje na zkušenosti a úspěch fondu FKI, ale umožňuje investice pro širokou veřejnost. Zaměřuje se na investice do retailových a administrativních nemovitostí, a také do objektů pro logistiku a výrobu. Nemovitostní fondy ZDR Investments disponují licencemi České národní banky.

Zakladatelé skupiny ZDR Investments mají s akvizicemi, výstavbou, pronájmem, správou a prodejem komerčních nemovitostí více než 20leté zkušenosti. Nemovitosti nabývané fondy ZDR Investments jsou situovány na území České a Slovenské republiky a téměř plně obsazeny nájemci. K více než 40 nájemcům z řad renomovaných nadnárodních, ale i českých řetězců, patří německé skupiny REWE a Tengelmann, nizozemské skupiny Ahold a Action, dánský JYSK nebo logistické společnosti UPS a Schenker.

ZDR Investments – Schenker, UPS Plzeň

Portfolio skupiny nemovitostních fondů ZDR Investments obsahuje 28 nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou 72 tis. m2 v hodnotě 2,5 mld. Kč. Za období 01-12/2019 dosáhla výkonnost fondu kvalifikovaných investorů ZDR Investments SICAV a.s. +8,23 % a za období 01-05/2020 +3,50 %. Od uvedení fondu na trh v lednu 2018 dosáhl celkový výkon +20,81 %. Fond ZDR Investments Public SICAV a.s. dosáhl za období 11-12/2019 zhodnocení ve výši +4,45 % a od uvedení na trh v listopadu 2019 celkového zhodnocení ve výši 6,33 %. Nemovitostní fondy ZDR Investments se pravidelně umísťují na předních příčkách žebříčku TOP nemovitostních fondů, které zveřejňují Hospodářské noviny.

Zdroj/foto: Pištora PR Consulting/ZDR Investments SICAV a.s. – Titulní foto – hypermarket Albert v České Lípě

Related Posts