20 května, 2024
Průmysl a logistika

Accolade chystá u Kojetína robotické centrum pro on-line nakupování

Nová kvalifikovaná pracovní místa, rozvoj a ekonomický růst lokality.  To jsou hlavní přínosy spolupráce skupiny Accolade a stavitele průmyslových zón Panattoni, kteří připravují výstavbu odpovídající nejmodernějším světovým trendům internetového maloobchodu a cílí na budoucí nájemce z ČR i zahraničí. Pokračuje tak rozsáhlá revitalizace zakonzervované plochy území bývalých usazovacích nádrží cukrovaru v Kojetíně na Olomoucku. Areál bude připraven tak, aby splnil potřeby jakéhokoli významného hráče v sektoru e-commerce. Projekt v hodnotě přesahující tři miliardy korun by mohl nabídnout v maximální kapacitě až 2 000 pracovních míst a měl by být dokončen do konce roku 2022.

„Současná podoba chystaného projektu je přesně dle našich představ a já jsem rád, že i přes krizi v jeho přípravě pokračujeme. I díky této investici se dle mého můžeme daleko lépe připravit na budoucí dopady pandemie. Navíc se dlouhodobě, stejně jako i jiná menší města, potýkáme s problematikou skladby populace, kdy nám mladí odchází za studiem do větších měst a později už se díky lepším, především ekonomickým, podmínkám nevrací zpět.

V oblasti občanské vybavenosti jsme za posledních několik let proinvestovali stovky milionů, abychom Kojetín pro mladé rodiny zatraktivnili. Pevně věřím, že výstavba parku pro moderní podnikání přivede nájemce, kteří nabídnou dobře placenou a kvalifikovanou práci všem obyvatelům a uplatnění najdou jak dělnické profese, tak vysokoškoláci. Dosud bylo jednání z obou stran velmi korektní a já jsem rád, že jsme pro rozvoj města získali silného a férového partnera,“ komentuje projekt Leoš Ptáček, starosta Kojetína.

„Základní motivací všech našich investic je ekonomický rozvoj a bohatnutí českých regionů. Ty často skýtají obrovský nevyužitý potenciál a se správně připravenou infrastrukturou mohou oslovit i ty největší hráče současného byznysu. Jsem přesvědčen, že i díky tomuto projektu bude z Kojetína a okolí zase o něco lepší místo pro život. Místní najdou dobře placenou práci kousek od domova a v návaznosti na tento projekt mohou vznikat i další podnikatelské příležitosti. Pokud se pak k těmto faktorům přidá i možnost revitalizace chátrajícího brownfieldu bez nutnosti zabrání zemědělské půdy, je to skvělá kombinace,“ říká Milan Kratina, CEO Accolade, který projekt financuje.

„Dnešní doba zrychlila přechod k digitálnímu maloobchodu. Moderní infrastruktura e-commerce dokáže vzdorovat dopadům pandemie a zajistit dodávky potřebného zboží spotřebitelům. Pokud chceme naplnit vládní slogan a stát se opravdu Country for the future, musíme vytvořit předpoklady pro vznik nejmodernějších provozů s důrazem na robotizaci a nejmodernější světové trendy. Bude se jednat o první vícepatrovou logistickou budovu v ČR s předpokladem robotizace,“ dodává Pavel Sovička, generální ředitel Panattoni pro ČR a Slovensko.

Budova o půdorysné ploše 52 000 m2 bude mít ideální polohu také díky přímému napojení na dálnici D1 a umístění mimo rezidenční zástavbu, kdy je prostor od města oddělen lihovarem, nádražím a solární elektrárnou. Projekt bude díky svému umístění profitovat i z nedalekého železničního koridoru. Zaměstnanci budou moci využít spojení vlakem jak ze směru Brno-Olomouc, tak ze směru Kroměříž-Uherské Hradiště. Celý areál bude vystavěn v souladu s principy ekologické moderní výstavby tak, aby provoz minimalizoval dopady na životní prostředí včetně tzv. uhlíkové stopy.

Reklama: MONTKOVO – Generální dodavatel výrobních a skladových hal

O společnosti Accolade

Accolade Holding, a.s. poskytuje prvotřídní infrastrukturu pro podnikání v Evropě. Nejčastěji pro nájemce světových značek z oblastí e-commerce, zpracovatelského průmyslu a logistiky. V České republice, Polsku, Německu a na Slovensku vlastní síť 26 industriálních parků s certifikací BREEAM zaručující udržitelný a šetrný přístup k životnímu prostředí.

Do budoucna plánuje vybudovat polygon pro vývoj a certifikaci vozidel s autonomním řízením. Za více než devět let existence vytvořila společnost portfolio komerčních nemovitostí o rozloze přesahující 1,3 mil. m² v hodnotě téměř 1,134 mld. EUR. Neinvestuje pouze do výstavby nových projektů, ale také do revitalizace zanedbaných brownfieldů.

V roce 2019 jejich podíl v českém portfoliu vzrostl na 35 %, v Polsku je to dokonce 50 %. Celková plocha obnovených lokalit je cca 610 000 m2. V roce 2014 založila skupina fond prvotřídních průmyslových nemovitostí Accolade Fund Sicav, do kterého mohou investovat kvalifikovaní investoři a podílet se tak na rozvoji moderního průmyslu. V roce 2017 koupila skupina provozovatele druhého nejfrekventovanějšího letiště v České republice, Brno-Tuřany.

Dynamický růst a udržitelný průmysl je pro Accolade prioritou. I díky tomu se v roce 2019 stala skupina nejrychleji rostoucí firmou v České republice. Byla také zařazena do TOP 5 nejrychleji rostoucích firem v Evropě v rámci segmentu nemovitostí. Accolade chce jít příkladem nejen v podnikání, ale také v rámci společenské odpovědnosti.

Součástí firemní kultury je být důvěryhodným a odpovědným partnerem. Několik let podporuje chráněné bydlení a sociálně terapeutické dílny obecně prospěšné organizace Mela, dále pak projekty z oblasti vědy (Ceny Neuron), kultury (Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary) i sportu (Česká spořitelna-Accolade cycling team) a ve spolupráci s regionálními samosprávami se podílí na rozvoji lokalit, ve kterých působí.

Zdroj/foto: Accolade Holding, a.s./Titulní foto – Accolade – Ostrov u Stříbra

Related Posts