23 května, 2024
Průmysl a logistika

Mezinárodní přepravní společnost promění pražské Chrášťany v centrum městské logistiky

Pražský trh logistických nemovitostí se rozroste o nový významný projekt! Přední mezinárodní společnost poskytující přepravní služby přemístí své pražské centrum logistických operací do na míru postavené budovy ve zcela novém parku Prologis v Chrášťanech.

Nový zákazník se přestěhuje do logistického prostoru s plochou 12 000 metrů čtverečních přizpůsobeného jeho potřebám pro zajištění maximální obchodní a provozní efektivity. Společnost bude mít rovněž k dispozici řadu inovativních řešení, jako jsou inteligentní měřicí systémy či LED osvětlení, která jsou standardně využívána všemi zákazníky budov Prologis. Transakci zprostředkovala společnost Cushman & Wakefield.

108 AGENCY představuje interaktivní mapu průmyslových prostor

Logistické centrum v Prologis Parku Prague-Chrášťany

Prologis Park Prague-Chrášťany, který se nachází na území okresu Praha-západ, je novým atraktivním bodem na české logistické mapě. Park poskytuje perfektní dopravní spojení do hlavního města, je totiž situován hned vedle dálnice vedoucí přímo do metropole i k zastávce linky metra. Právě díky konektivitě se tento park stane jednou z nejoptimálnějších last-mile logistických základen v České republice.

Vedle aktuálně vznikající budovy pro známou mezinárodní kurýrní a doručovací společnost nabízí Prologis Park Prague-Chrášťany prostor pro další stavbu o rozloze přibližně 15 000 metrů čtverečních.

„Jsme hrdí na to, že jako prvního zákazníka našeho zcela nového parku můžeme přivítat právě tuto významnou mezinárodní logistickou společnost,“ říká Martin Baláž, viceprezident, country manažer pro Českou republiku a Slovensko„Vysoké nároky, jež náš nový zákazník klade na kvalitu podmínek pro last-mile doručování a na provozní efektivitu svých prostor, potvrzují, jak vynikající potenciál Prologis Park Prague-Chrášťany má. Těšíme se na další fáze realizace výstavby i na pokračování naší spolupráce se zákazníkem po jejím dokončení.“

Prologis Park Prague-Chrášťany je jedním z nejzajímavějších logistických projektů v regionu a my se nemůžeme dočkat, až s příchodem zákazníka plánovaným na léto skutečně ožije. Ať už se jedná o skvělou lokalitu, vyšší efektivitu nebo spokojené pracovníky, výhody jsou… Made in Prologis.

O společnosti Prologis

Společnost Prologis celosvětově poskytuje efektivní řešení v oblasti logistických nemovitostí. Ve spolupráci se špičkovými výrobními a distribučními firmami zajišťujeme včasné dodání produktů, které jsou nedílnou součástí moderního života.

Společnost Prologis jako hlavní provozovatel skladů a distribučních center ve střední a východní Evropě vlastní a spravuje 4,2 milionu metrů čtverečních průmyslových ploch ve 38 logistických parcích. Společnost působící ve čtyřech zemích regionu – v Polsku, České republice, na Slovensku a v Maďarsku, nabízí vysoce kvalitní zázemí ve strategicky situovaných lokacích v blízkosti nejdůležitějších aglomerací obyvatelstva a distribučních center. Propojuje tak společnosti se spotřebiteli v celé Evropě.

Zdroj/foto: Best Communications

Related Posts