25 června, 2024
Průmysl a logistika

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření pobočky Syrovice

Gebrüder Weiss zahájil v souladu se svými plány rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v moravských Syrovicích. „Naše strategicky položená pobočka na jižní Moravě se rozroste o 1600 m2, celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy tedy dosáhne 8 900 m2. Po dokončení tohoto rozvojového kroku budeme mít v Syrovicích k dispozici mimo jiné 18 nových překládkových ramp, z toho 4 vhodné pro odbavení B2C zásilek,“ říká Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

K přípravám na rozšíření pobočky v Syrovicích přikročil Gebrüder Weiss již v březnu tohoto roku, nyní se rozbíhá první fáze stavby. Ta má být dokončena v průběhu letošního října.

„Navyšování kapacity našich páteřních terminálů v České republice vychází z našich plánů rozvoje. Investice do rozšiřování a modernizace našich poboček v Syrovicích i Jenči v objemu několika milionů EUR dokládají naši současnou pozici na trhu, kterou chceme i v České republice nadále posilovat a upevňovat,“ uvádí Jan Kodada.

Gebrüder Weiss zahájil rozšíření centrály v Jenči

Díky výstavbě nové haly se v pobočce Syrovice zvýší výměra skladové a manipulační plochy přibližně o 1600 m2. Kapacitu a rychlost odbavení zásilek zvýší také 18 nových překládkových ramp.

„Čtyři z osmnácti nových ramp jsou uzpůsobeny pro vykládku menších vozidel, která obvykle využíváme k doručení koncovým uživatelům. To je v tuto chvíli velmi dobrá zpráva, k dlouhodobému růstu zájmu o naši službu Home Delivery se přidal loňský prudký nárůst B2C přeprav a změna nákupních zvyklostí obyvatelstva. Tyto faktory stojí za rozmachem on-line nakupování a tedy i poptávaných přepravách nebo fullfilmentu ze strany našich klientů v segmentu e-commerce,“ vysvětluje Jan Kodada.

Podobně jako na svých dalších budovách na světě počítá projekt rozšíření pobočky Syrovice s pozdější výstavbu solárních elektráren na střechách logistických hal. Budova byla již v první fázi výstavby vybavena dobíjecí stanicí pro elektromobily.

„Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Naše společnost si stanovila vlastní globální strategii – dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Vedle budování alternativních zdrojů energie se věnujeme také testování a využití alternativních pohonů a podpoře budování potřebné infrastruktury,“ dodává Jan Kodada.

O společnosti Gebrüder Weiss

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD.

Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 366 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Zdroj/foto: KNOWCOMM s.r.o.

Related Posts