27 května, 2024
Průmysl a logistika

Německá rodinná firma Andreas Schmid Logistik expanduje do nové budovy v P3 Prague D6

Rozmach e-commerce a rostoucí objemy zakázek přiměly logistickou společnost Andreas Schmid uvažovat o přestěhování do většího. Průmyslový developer P3 na míru pro ni postaví novou halu v P3 Prague D6 u středočeského Stochova, část budovy bude k pronájmu.

Německé firmy si park ve Stochově oblíbily. Logistická společnost Andreas Schmid dosud sdílí prostor ve stávající hale s výrobní firmou Müller Technik. V těsném sousedství této 10 000 m2 velké haly se započala výstavba nové haly o velikosti 17 000 m2 a světlou výškou 12 m z níž společnost Andreas Schmid obsadí 6 500 m2. Dokončena bude na počátku jara příštího roku a bude aspirovat na certifikaci BREEAM Excellent.

BNP Paribas Real Estate: V Česku docházejí sklady i výrobní haly

Andreas Schmid Logistik bude z nové haly obsluhovat dva významné zákazníky z oblasti retailu a e-commerce. Pro mezinárodní řetězec parfumerií zajišťuje zásobování prodejen i distribuci pro e-shop. Jelikož parfémy a kosmetika z hlediska skladování podléhají speciálnímu režimu ADR, bude jim přizpůsobena část skladu s přísnějšími pravidly, lepší výměnou vzduchu, ohnivzdornými vraty a specifickou požární ochranou. Dalším velkým zákazníkem německé logistické firmy je internetový a katalogový prodejce, který nabízí vše od domácích potřeb, vybavení pro zahradu, módu až po zdravotnické potřeby.

„S tím, jak roste obliba prodeje na dálku, rostou naši zákazníci a my s nimi. Rozhodli jsme se strategicky přesunout do větších prostor. Jsme rádi, že se nám naskytla možnost v P3 Prague D6 a že nám developer přizpůsobí halu našim potřebám,“ říká Jan Pavlík, Operational Director ve společnosti Andreas Schmid Logistik.

Logistická firma si v nové hale pronajme 6 500 m2 a zbývající část o velikosti 10 000 m2 je ještě k dispozici pro další nájemníky. „V blízkém okolí Prahy už o možnost nové výstavby nad 10 000 m2 prakticky nezavadíte. Park ve Stochově je dobře dostupný z Prahy, z Kladna, a hlavně z dálnice D6 do Karlových Varů, resp. na Norimberk.  Nová hala je vhodná pro logistiku a zároveň se ještě dá upravit pro drobnou výrobu. Právě nyní je ta nejlepší chvíle přizpůsobit dispozice na míru,“ vzkazuje potenciálním zájemcům Aleš Zacha, Senior Leasing & Development Manager ve společnosti P3 Logistic Parks.

Další výstavbu na míru P3 aktuálně nabízí v parcích P3 Plzeň Myslinka, P3 Lovosice a P3 Ostrava Central.

O společnosti P3 Logistic Parks

P3 je dlouhodobý vlastník, správce a developer evropských průmyslových nemovitostí s celkovou pronajímatelnou plochou přes 6,5 milionu m2 a pozemky v klíčových logistických lokalitách připravené pro okamžitou výstavbu. P3 působí ve 12 zemích, v Evropě staví a investuje už více než dvacet let. Společnost má sídlo v Praze a zaměstnává přes 200 lidí napříč 9 pobočkami v klíčových evropských městech, kde nabízí integrované služby pro development a správu budov.

V České republice společnost P3 vlastní a spravuje celkem 80 průmyslových nemovitostí v 19 parcích s celkovou pronajímatelnou plochou téměř 1,4 milionu m2. Všechny parky mají strategickou polohu s výborným napojením na důležité komunikace.

Zdroj/foto: Ogilvy, s.r.o./Titulní foto – P3 Prague D6

Related Posts