25 června, 2024
Průmysl a logistika

Nově rozšířená pobočka Gebrüder Weiss v Syrovicích je v plném provozu

Gebrüder Weiss dokončil rozšíření jak překládkového, tak i logistického skladu svojí pobočky v Syrovicích u Brna. „Slavnostním přestřižením pásky jsme spustili provoz i v nově přistavené části logistického terminálu v Syrovicích u Brna, který stojí na našem vlastním pozemku. Celková rozloha využitelné skladové a manipulační plochy vzrostla na 8 900 m2. Nově máme k dispozici o 18 překládkových ramp více. Čtyři z nich jsou vhodné pro odbavení zásilek určených koncovým uživatelům,“ říká David Skalka, Oblastní ředitel Morava Gebrüder Weiss ČR.

K přípravám na rozšíření pobočky v Syrovicích přikročil Gebrüder Weiss již v březnu tohoto roku, nyní je již dokončená a předaná stavba v plném provozu.

Fibran Havraň není jen běžným výrobním areálem

„Navýšení kapacity jednoho z našich páteřních terminálů v ČR vychází z našeho dlouhodobého plánu rozvoje. Realizované úpravy v Syrovicích znamenají, že jsme schopni odbavit větší množství zásilek a také více vozidel za stejný časový úsek než doposud,“ uvádí Jan Kodada, ředitel obchodu a marketingu Gebrüder Weiss ČR.

Výměra skladové a manipulační plochy se díky výstavbě nové haly pobočky Syrovice zvýšila přibližně o 1600 m2. 18 nových překládkových ramp zvýší kapacitu ale i rychlost odbavení zásilek.

„Čtyři z osmnácti nových ramp jsou uzpůsobeny pro vykládku menších vozidel, která obvykle využíváme k doručení zásilek koncovým uživatelům. Toto je velmi dobrá zpráva pro naše zákazníky ze segmentu e-commerce. Vzhledem k aktuální situaci kolem další vlny Covidu-19 a blížící se vánoční sezóny očekáváme pokračující růst on-line nakupování a tím i růst poptávky po přepravách nebo po efullfilmentu ze strany našich klientů,“ vysvětluje Jan Kodada.

Podobně jako na svých dalších budovách na světě počítá projekt rozšíření pobočky Syrovice s pozdější výstavbu solárních elektráren na střechách logistických hal. Budova byla již v první fázi výstavby vybavena dobíjecí stanicí pro elektromobily.

„Udržitelný rozvoj a ohleduplný přístup k životnímu prostředí je jednou ze čtyř strategických firemních hodnot Gebrüder Weiss. Naše společnost si stanovila vlastní globální strategii – dosažení uhlíkové neutrality do roku 2030. Vedle budování alternativních zdrojů energie se věnujeme také testování a využití alternativních pohonů a podpoře budování potřebné infrastruktury,“ dodává Jan Kodada.

O společnosti Gebrüder Weiss

Firma Gebrüder Weiss zaměstnává více než 7400 zaměstnanců ve 170 vlastních pobočkách a patří k předním přepravcům a logistickým firmám v Evropě. Zastřešen společností Gebrüder Weiss Holding AG se sídlem v rakouském Lauterachu sdružuje tento podnik kromě svých hlavních obchodních divizí, jimiž jsou pozemní přeprava, letecká a námořní přeprava a logistika, též řadu vysoce specializovaných oborových řešení a dceřiných společností – mj. logistické poradenství x|vise, tectraxx (oborový specialista pro high-tech firmy), dicall (komunikační řešení, průzkum trhu, školení), Rail Cargo (železniční přeprava) a balíkovou službu Gebrüder Weiss Paketdienst, spolupodílník rakouské společnosti DPD. Toto propojení umožňuje koncernu reagovat rychle a flexibilně na požadavky zákazníků. Zásluhou velkého množství ekologických, ekonomických a sociálních opatření je tento rodinný podnik s historií v oblasti přepravy dlouhou více než 500 let považován i dnes za průkopníka v otázce udržitelného hospodaření.

V České republice společnost Gebrüder Weiss zaměstnává 375 zaměstnanců. Poskytuje tuzemské a mezinárodní pozemní přepravy, leteckou a námořní přepravu, skladovou logistiku a komplexní logistická řešení šitá na míru.

Zdroj/foto: KNOWCOMM s.r.o.

Related Posts