25 června, 2024
Průmysl a logistika

Slavnostní otevření výrobní haly ENGEL v Kaplicích

V sobotu 16. července 2016 byl položen základní kámen k rozšíření výrobního závodu ENGEL v Kaplicích, nyní po necelých dvou letech, v sobotu 16. června 2018, proběhlo v Kaplicích slavnostní otevření nové výrobně skladovací haly spolu s novou čtyř patrovou administrativní budovou. Vedení společnosti připravilo pro návštěvníky bohatý celodenní program pro děti i dospělé včetně prohlídky závodu a bohatého občerstvení.

Významný rakouský výrobce vstřikovacích strojů, společnost ENGEL, pověřil expanzí svého nového výrobně-skladovacího areálu o rozloze neuvěřitelných 22 000 m2, do pozice generálního projektanta společnost DELTA Projektconsult. Veškeré projekční činnosti, projektový a také stavební management, detailní dohled a kontrolu nad kvalitou realizace a dodržením čerpání investičních nákladů z rozpočtu, zabezpečila v roli partnera DELTA.

Stavební projekt nové výrobní haly zahrnoval přístavbu ke stávající hale ze tří světových stran. Součástí projektu je také nová 4patrová administrativní budova o rozloze 3 200 m2. Zdůraznit si jistě zaslouží objekt technologicky vysoce vyspělé suché lakovny, jež patří svojí rozlohou mezi největší v Evropě. Za zmínku také stojí realizace trafostanice a elektrorozvodny, díky níž je důmyslně napájen objekt haly a také administrativní budovy. K nově vzniklým objektům bylo nutné odpovídajícím způsobem navýšit kapacitu parkovacích stání, přizpůsobit komunikace a také rozšířit zeleň v areálu.

Promyšlený construction management pro řízení a koordinaci samotné výstavby

Tento projekt je přímo ukázkový z pohledu síly promyšleného řízení a koordinace stavebních prací a procesů jednotlivých realizačních firem, která musela striktně zachovat stoprocentní funkčnost stávající haly, její logistiku a dvousměnný nepřetržitý pracovní provoz tohoto strojírenského podniku, jež představuje technologického lídra ve svém oboru. „Přestavby a rekonstrukce za provozu je specifikum, které DELTA díky čtyřiceti letům praxe na poli stavebního managementu v Evropě umí investorovi nabídnout a také garantovat,“ uvedl ke stavebnímu projektu ENGEL Erik Štefanovič, jednatel firmy DELTA, která v roli generálního projektanta a stavebního managera, tento stavební projekt koordinovala.

Garance termínu a kvality

Erik Štefanovič závěrem k tomuto rozsáhlému stavebnímu projektu dodává: „Tak jako je ENGEL synonymem kvality ve strojírenství, stejně tak je DELTA garantem vysoké kvality realizace výstavby a dodržování termínů a nákladů ve stavebnictví. Vysoká odbornost projektového týmu a jeho kultura spolupráce tedy opět přinesla úspěch ze kterého se může těšit jak investor, tak je dobrou referencí pro celý tým, který se na přípravě a realizaci podílel.“.

Růst společnosti ENGEL v Kaplicích představuje investici cirka 900 milionů korun v oblasti stavebních nákladů. Tato investice přinese do jihočeského města Kaplice cirka 250 nových pracovních míst, která přibydou ke stávajícím sedmi stům zaměstnanců, čímž ENGEL svoji pověst nejvýznamnějšího zaměstnavatele v regionu ještě posílí.

Zdroj/foto: DELTA Projektconsult s.r.o.

Related Posts