2 prosince, 2023
Rezidenční bydlení a hotely

Ekospol v příštím roce nabídne několik stovek cenově dostupných bytů na atraktivních místech

Pětiletý nepřetržitý růst cen nových bytů na pražském trhu způsobil, že se průměrná cena dostala za hranici, která byla dříve určená pouze pro ty nejluxusnější projekty. Koronavirová krize a očekávaný výrazný útlum tuzemské ekonomiky pak způsobí, že o tyto předražené byty s cenou přesahující 120 tisíc korun za metr čtvereční přestane být zájem. Lidé budou ještě více posuzovat poměr ceny a kvality, přičemž klíčovým kritériem pro volbu konkrétního bytu bude jeho cena. V takovém prostředí uspějí jen ty společnosti, které tomuto požadavku vyjdou vstříc. Například Ekospol cenově dostupné byty připravuje už nyní a na trh je uvede hned v příštím roce. Celkem by jich mělo být na 250.

Ceny některých nových bytů se dostaly mimo možnosti většiny zájemců o vlastní bydlení, což se prokáže hlavně v následujících měsících, kdy se naplno projeví dopady vypnutí ekonomiky kvůli koronaviru. Lidé budou stejně jako při minulé ekonomické krizi akceptovat pouze levnější byty s cenou maximálně do sta tisíc korun za metr čtvereční,“ říká generální ředitel a předseda představenstva developerské společnosti Ekospol Evžen Korec a doplňuje, že přesně takové Ekospol v příštím roce nabídne.

Stále více roste zájem o byty a rodinné domy kolem Prahy

V roce 2021 plánujeme dát do prodeje přes 250 bytů v několika zcela nových projektech v nejvyhledávanějších pražských lokalitách. Už nyní můžu říct, že je nabídneme za ceny hluboko pod celopražským průměrem,“ zdůrazňuje šéf Ekospolu Korec s tím, že konkrétní termín zahájení prodeje konkrétního projektu společnost zveřejní teprve v krátkém předstihu.

Ekospol jako dlouhodobý lídr bytového trhu aktuálně připravuje 18 projektů s více než 7000 byty. Investice bude za více než 30 miliard korun, které plánuje na půl milionu metrů čtverečních pozemků.

Vůbec největším projektem je proměna zanedbaného brownfieldu na Zličíně, kde kromě dvou tisícovek bytů vznikne celá nová městská čtvrť s rozlehlým parkem, mateřskou školou, obchody a další občanskou vybaveností. Díky Ekocity Zličín dojde také po mnoha letech k propojení Zličína a sousedních Řep pomocí nově vybudované lávky. V projektu na Západním městě pak připravujeme více než 1500 nových bytů. V Hostivaři se připravuje pak 800 jednotek,“ přibližuje plánované projekty Korec.

EKOSPOL – Ekorezidence Hodkovičky

Na konci letošního roku Ekospol dokončil stavbu 160 moderních bytů v projektu Ekorezidence Hodkovičky. I tento projekt potvrdil výsadní postavení Ekospolu, protože se mu znovu podařilo prodat před dokončením prakticky všechny byty. Majitelé se do svých nových bytů s úchvatnými výhledy na Vltavu, Chuchelský háj či Barrandovské skály začnou stěhovat po Novém roce, kdy dojde k předání bytů. Projekt se kromě vysoké kvality a mimořádné lokality vyznačuje také velmi příznivou cenou. Nejlevnější byty šlo získat už za méně než tři miliony korun.

O společnosti EKOSPOL

EKOSPOL a.s. je dlouhodobým lídrem bytové výstavby v České republice. Během 28 let na trhu úspěšně dokončil 56 velkých developerských projektů pro více než 10 000 spokojených zákazníků. Společnost staví a prodává byty s optimálním poměrem ceny a kvality. Jako jediný z velkých developerů má všechny byty vyprodány dlouho před dokončením. Společnost je podle magazínu Construction & Investment Journal řazena mezi 50 největších developerů střední a východní Evropy.

Zdroj/foto: EKOSPOL a.s./Titulní ilustrativní foto (www.pexels.com)

Related Posts