29 května, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

FINEP otevírá novou kapitolu bydlení na Praze 8 v Karlíně

FINEP letos investuje již do třetího rezidenčního projektu v Praze. Jde pro zákazníky FINEPu o zcela novou lokalitu, pražský Karlín. Zde začíná prodávat první dva domy s 54 bytovými jednotkami v novém moderním městském rezidenčním projektu U Sluncové. „Architektura btového projektu i jeho umístění v dnešní živé městské čtvrti bude pro své obyvatele představovat doslova soukromý klidný ostrov v pulzujícím Karlíně,“ vyzdvihuje jeden z velkých benefitů nového projektu FINEPu jeho generální ředitel Tomáš Pardubický.

Celkem nabídne rezidenční projekt U Sluncové 107 bytů velikosti 1+kk až 4+kk ve čtyřech domech. Aktuální výše letošních investic FINEPu do rezidenční výstavby v Praze dosáhla již hranice 2 miliard korun. Aktuálně je tak v prodeji přes 400 bytů ve třech nových projektech Rezidence Pergamenka, Rezidence U Šárky a nyní nově i dva bytové domy v projektu U Sluncové v pražském Karlíně.

Rezidenční projekt U Sluncové je prvním rezidenčním projektem FINEPu na Praze 8 Karlíně ve více než 25leté historii firmy. Jde o komorní bytový projekt ve vyšším standardu, v městské části, která dnes patří mezi ty nejvyhledávanější adresy v Praze a která si za posledních 15 let prošla obrovskou proměnou.

Nová Elektra dalším rezidenčním projektem Finepu

Malé a designově laděné domy o pěti patrech, kdy na každém patře je maximálně šest bytových jednotek, navrhli renomovaní Qarta architektura. Ke každému bytu přísluší terasa a v prvním obytném patře mají moderní městské byty velké předzahrádky.


To vše je nyní v nabídce pro budoucí obyvatele lokality, která je vzdálena od samotného centra města jen tři další zastávky metra. Projekt U Sluncové vyroste v místě, kde si za vším důležitým dojdete pěšky. A bude-li to třeba, tak kamkoliv dál můžete vyrazit metrem nebo tramvají.

Základní charakteristika projektu U Sluncové

  • celkem 4 bytové domy a 107 bytových jednotek (první dva prodávané domy mají 54 bytových jednotek)
  • byty od velikosti 1+kk až po 4+kk (od 32,7 m2 po 118,9 m2)
  • za architektonickým návrhem stojí architekti Qarta architektura. Za zmínku stojí cihlové obložení fasády.
  • vysoký standard projektu, který mj. obsahuje např. i velkoformátová okna s nulovými parapety, podlahové topení nebo přízemní bytové jednotky s velkorysými předzahrádkami

Zdroj/foto: FINEP CZ a.s.

Related Posts