29 května, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Jak vybrat vhodnou lokalitu pro bydlení v Praze

Poptávka po vlastním bydlení v Praze je nadále velmi vysoká. Řada domácností se navíc rozhodla řešit koupi nového bytu ještě před plánovaným říjnovým zpřísněním pravidel pro poskytování hypoték. Jak ale zvolit vhodnou lokalitu a podle čeho se rozhodnout? Pokud nemáte své vysněné místo, je třeba vybírat opravdu pečlivě. Do hry totiž vstupuje řada faktorů – s ohledem k vaší životní situaci, plánům do budoucna, nárokům na bydlení a celkovému očekávání.

Nepodceňujte dopravní dostupnost

Mezi nejžádanější lokality stále patří místa s dobrou a rychlou dostupností k základním službám, obchodům a do centra metropole. Pro svůj komfort a každodenní fungování stále více potřebujeme kvalitní a spolehlivou síť městské hromadné dopravy. Zásadní je blízkost metra. Ne vždy se chceme autem prosekávat městskou džunglí.

Vše potřebné musí být na dosah ruky

Důležitým faktorem je i občanská vybavenost, pokrývající služby, obchody, školy, nemocnice, ale také volnočasové vyžití, abychom to měli blízko za sportem i zábavou. Satelitním městečkům bez dostatečné občanské i dopravní infrastruktury už naštěstí odzvonilo. Developeři stále častěji volí pozemky uvnitř měst, kde je veškerý komfort po této stránce zajištěn. A své projekty navíc doplňují dalšími komerčními službami pro absolutní pohodlí budoucích obyvatel. Např. rezidence Koru Vinohradská v Praze 10 od YIT vedle nabídky 59 nových bytů zahrne i prostor pro drobné obchody a služby.

Zeleň nesmí chybět 

Preference, očekávání a představy o budoucím bydlení se u každého z nás liší. Jinak se bude při výběru rozhodovat mladý pár, jinak dnes stále rostoucí skupina „singles“, odlišné nároky mají rodiny s dětmi i starší páry hledající klidné zázemí s potřebnými službami a zázemím. Ať jste příznivci ruchu velkoměsta či klidného bydlení v přírodě, nabídka bytů na prodej je v tomto ohledu velmi široká. V oblíbených městských čtvrtích Prahy 4, 5, 8, 9 i 10 vznikají rezidenční projekty přímo na míru vašim potřebám. Dobrá dopravní dostupnost a příroda hned za rohem. I taková je nově vznikající městská čtvrt Suomi Hloubětín developera YIT poblíž říčky Rokytky. Do centra města se hromadnou dopravou dostanete během několika minut a zároveň si můžete naplno užívat zeleně a klidu zdejší lokality.

Rozhodujte se i srdcem 

Při výběru nového bydlení je třeba zohlednit řadu faktorů – mezi nimi otázku ceny, kvality a parametrů bytu i dobré dostupnosti. Podstatná je ale také atmosféra lokality. Místo, které vás chytne za srdce a kde se budete cítit dobře, bude i dobrou volbou pro váš nový domov. Jen je potřeba být opatrný a lokalitu si dobře zmapovat. Aby vás později nepřekvapilo něco, co by vaše spokojené bydlení mohlo narušit. Srdcem se rozhodovala i oblíbená herečka Tereza Brodská, která si vybrala skandinávský styl bydlení od YIT v projektu Aalto Cibulka. Klid a blízkost přírodního parku Košíře-Motol, kde má člověk pocit jako by žil mimo metropoli, jí doslova učarovaly. Navíc se nedaleko nachází Klinika dětské chirurgie Fakultní nemocnice Motol, jíž herečka dlouhodobě podporuje.

Zdroj/foto: YIT Stavo, s.r.o.

Related Posts