16 července, 2024
Rezidenční bydlení a hotely

Oaks Prague zahájil kolaudační procesy první fáze projektu, souhlas již získaly rodinné domy od McGarry-Moon Architects

Bytové domy a rezidence, které vznikají jako součást unikátního projektu Oaks Prague rostoucího na ploše o 140 hektarech v Nebřenicích u Prahy, mají za sebou první velký milník. Jako první v prosinci získaly kolaudační souhlas rodinné domy od McGarry-Moon Architects. Blízko nově rostoucího náměstí, kde se brzy také otevře Deli Bistro a další služby jako concierge nebo 24/7 security, již nyní tyto moderní rodinné domy s atriem dotváří centrální část Oaks Prague. Finišují také s další částí projektu, kolaudace domů od JTP Architects (Rezidence v zahradách) a Chapman Taylor Architects (Rezidence u parku) proběhne začátkem roku 2022, další budou postupně v rychlém sledu následovat.

McGarry-Moon je architektonický ateliér se sídlem v Severním Irsku, jehož práce se postupně z malého studia na severoirském venkově rozrůstá do celé Evropy. Charakteristické, inteligentní, inovativní a vizionářské obytné projekty, které se vyznačují jak duchem, tak účelností, se setkávají s pravidelnou pozorností médií a získaly již čtyři ceny Královského institutu britských architektů (RIBA) a tři ocenění Královské společnosti ulsterských architektů (RSUA). V Nebřenicích vyrostly z dílny těchto architektů rodinné domy o velikostech 295 m2, 312 m2 a 413 m2 užitné plochy, obyvatelům jsou pak k dispozici pozemky o velikostech 578 a 703 m2.

Lokality okolí Prahy jsou pro bydlení stále žádanější. Developerský projekt Forest Views v Dařboži nabídne bydlení v srdci přírodní rezervace

Nový životní styl, pouze 20 minut jižně od Prahy

V Nebřenicích vzniká místo pro nový životní styl, který doposud známe pouze ze zahraničí. Tento styl poskytuje obyvatelům i návštěvníkům volnočasové aktivity podporující work-life balance. Oaks Prague je zasazen v srdci malebné středočeské krajiny, a přesto pouhých 20 minut od Prahy. Vznikají tu aktuálně dvě nové restaurace a další služby jako je concierge, 24/7 security či školka. V další fázi vyroste také hotel a spa, pod kterými jsou podepsaní přední evropští a světoví architekti. Špičkové golfové hřiště PGA National Czech Republic získalo letos podruhé v řadě ocenění pro nejlepší golfové hřiště v ČR. Obyvatelé budou mít k dispozici nadstandardní služby pro pohodlný život s bydlením splňujícím nejvyšší požadavky na design, kvalitu a pohodlí, ale i udržitelnost.

„Vytváříme v České republice nový životní styl hodný 21. století, kde svůj čas můžete věnovat jen tomu, na čem skutečně záleží, a užívat si aktivního odpočinku – ať už s přáteli či s rodinou. Malebné okolí a čistá příroda za okny, doplněná službami na špičkové úrovni, a v neposlední řadě prémiovým architektonickým a designovým řešením,“ říká Jan Zemánek, CEO a předseda představenstva společnosti Arendon, která je developerem projektu a dodává:

„Jsme rádi, že začátkem roku 2022 můžeme přivítat první obyvatele. Finišujeme také s dalšími částmi projektu, kolaudace domů od JTP Architects (Rezidence v zahradách) a Chapman Taylor Architects (Rezidence u parku) proběhne začátkem roku 2022, další budou postupně v rychlém sledu následovat.“

Oaks Prague – Appartmens Village Square, interiér

Rezidence v zahradách: JTP Architects

JTP Architects je uznávaná architektonická kancelář se sídlem v Londýně, která za své projekty získala mnoho ocenění napříč kontinenty. Joanna Allen je partnerkou v JTP a má široké zkušenosti s revitalizací měst a s komunitním plánováním ve veřejném i soukromém sektoru. Pracovala na mnoha oceněných projektech zpracovávaných JTP pro Velkou Británii i evropský kontinent, Rusko, Střední východ, Čínu a Afriku. Eric Holding je architekt, tvůrce městského designu a autor publikací s více než dvacetiletými zkušenostmi. Vedl projekty týkající se urbanistických vizí, strategií a rozsáhlé polyfunkční smíšené výstavby i vědeckého výzkumu. Své architektonické vzdělání získal ve Velké Británii a v USA. Kolaudace nízkoenergetických bytových domů Rezidence v zahradách, navržených JTP Architects, je naplánovaná na začátek roku 2022. Zájemci si mohou zvolit ze 7 jedinečných bytů, od studiových apartmánů až po duplex o 156 metrech čtverečních.

Rezidence u parku: Chapman Taylor Architects

Chapman Taylor Architects jsou světoznámou značkou, která vznikla již v roce 1959. Mají za sebou přes 2000 projektů v přibližně 100 zemích, za které obdrželi přes 300 ocenění. Jan Pokorný působí jako Associate Director v pražské kanceláři Chapman Taylor od roku 2004 – poté, co dva roky zdokonaloval své profesní dovednosti v australském Sydney. Své schopnosti úspěšně využívá v rezidenčních, obchodních, kancelářských i hotelových projektech. V Oaks Prague najdeme podle návrhu ateliéru Chapman Taylor Architects skupinu tří bytových domů Rezidence u parku. Velikost bytů se pohybuje mezi 58 a 167 m2. Pro zájemce je již nyní k dispozici vzorový byt.

Oaks Prague je ve střední Evropě výjimečný svou velikostí, komplexností a kvalitou. Projekt vzniká na několika úrovních. Rezidenční část bude po dokončení obsahovat přibližně 480 rezidenčních jednotek. Jednotky budou v podobě atypických bytových domů, dvojdomků, samostatných rodinných domů a vil nejvyššího standardu.

Oaks Prague – Rodinné domy McGarry-Moon Architects

Golf

Během léta 2020 bylo dokončeno 18jamkové golfové hřiště s licencí PGA National. Hřiště ihned získalo v sedmém ročníku World Golf Awards dvě prestižní mezinárodní ocenění: Europe’s Best Golf Course pro nejlepší evropské golfové hřiště roku 2020 a Czech Republic’s Best Golf Course 2020, druhé ocenění obhájilo i letos. Dominantou, zázemím a golfovou klubovnou bude klasicistní zámeček, který byl v 19. století domovem rodiny von Schüttelsberg. Budova je kulturní památkou a v současné době probíhá její citlivá, rozsáhlá rekonstrukce.

„Okolní příroda je jeden z nejdůležitějších aspektů projektu a obyvatelé si ji budou moci užívat i díky upraveným trasám pro procházky, běh či cyklistiku. Naše pozornost se upírá na obnovu lesů, péči o rybníky a louky a nezapomínáme ani na sběr dešťové vody. Udržitelnost je rovněž zásadní parametr všech částí projektu, od návrhů až po samotnou výstavbu. Využíváme přírodní materiály jako je kámen nebo dřevo i moderní technologie, které zaručují co možná nejšetrnější provoz. Všechny budovy jsou nízkoenergetické, vybavené tepelnými čerpadly i systémy chytré domácnosti,“ dodává Kateřina Poláková.

O projektu Oaks Prague

Oaks Prague představuje nový koncept prémiového bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit na život v nádherné přírodě, na moderní architekturu i na nejnovější technologie. Oaks Prague nabízí širokou škálu nemovitostí – byty, rodinné domy a jedinečné vily. Každá nemovitost má úžasný výhled, nabízí klid a soukromí. Bytové a rodinné domy jsou navrženy v úzké spolupráci se světově uznávanými architekty, jako jsou McGarry-Moon, Chapman Taylor, JTP Architects a Vivian Lee pro RM&PA. Součástí Oaks Prague je nejlepší golfové hřiště v Evropě, PGA National Czech Republic. Hřiště navrhl Kyle Phillips a jeho provoz zajišťuje společnost Troon International, pod značkou Troon Privé, světový lídr v oblasti správy golfových klubů.

O společnosti Arendon Development Company 

Za projektem Oaks Prague stojí společnost Arendon Development Company a.s., která je součástí skupiny Decimus Real Estate zabývající se developmentem a investicemi do nemovitostí. Skupina sídlí v Londýně a věnuje se projektům v široké škále sektorů včetně rezidenčních, retailu a pohostinství. Každý projekt tvoří na míru s ohledem na danou lokalitu a dbá na vysokou kvalitu designu i provedení.

Zdroj/foto: ASPEN.PR s.r.o./Titulní foto – Oaks Prague – Appartmens Village Square

Related Posts