16 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Demolice komína symbolicky zahájila výstavbu průmyslové zóny v Ostrově

Šetrná demolice komína bývalého závodu na výrobu trolejbusů Škoda Ostrov zahájila v září 2018 společnost Panattoni Europe výstavbu nové průmyslové zóny v Ostrově na Karlovarsku. Navázala tím na rozsáhlé sanace, které v této oblasti realizoval stát.

Budoucí průmyslová zóna Panattoni Park Ostrov North nabídne investorům 120 tisíc m2 pronajímatelné industriální plochy a až 1 000 nových pracovních míst. Oblast leží u sjezdu z rychlostní silnice 13/E442, která propojuje Karlovy Vary, Chomutov, Most a Teplice a poskytuje napojení na dálnici D6 a i německou dálniční síť.

O společnosti Panattoni

Panattoni Europe je developer průmyslových ploch. Od zahájení své činnosti v roce 2005 dokončila společnost projekty o celkové rozloze více než 7,5 milionů m² v Polsku a v České republice. Jejim cílem je podpořit místní podniky tím, že jim poskytují multifunkční areály pro skladování a výrobní činnost, přizpůsobené na klíč požadavkům klientů. Pro rozšíření jejich aktivity kupují pozemky, a to v rámci nejstrategičtějších oblastí v dané zemi. Poskytují poradenství při každé fázi investičního procesu.

Nabízí průmyslové, skladové a kancelářské plochy. Specializují se na stavby na klíč (build-to-suit – BTS), které přesně odpovídají požadavkům jednotlivých klientů. Jejich portfolio parků nabízí prostory a pozemky po celé České republice k okamžitému pronájmu.

Jako správci zařízení nabízí komplexní administrativní a provozní služby: 24-hodinové zabezpečení, zajištění údržby, výkonnost technického vybavení a také profesionální vzhled parků. Mezi klienty Panattoni patří velké mezinárodní společnosti jako: Amazon, DSV, Kion Group, Assa Abloy, Lear Corporation, Simoldes Plasticos, Steelcase, Ideal Automotive, Leoni, GEA, DHL, BWI, HP Tronic.

Panattoni Europe má kanceláře v České republice, Německu, Lucembursku, Nizozemí, Polsku a Rumunsku

Zdroj/foto: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Related Posts