16 července, 2024
Výstavba a remodeling

Fond ARETE INVEST investuje 130 milionů do rozšíření areálu v Uherském Hradišti, s nájemcem prodloužil smlouvu o 11 let

Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, uzavřel v květnu novou nájemní smlouvu se společností Forschner, která je platná do roku 2029. Výrobní kapacity Forschner v Arete Parku Uherské Hradiště se tak příští rok rozšíří o dalších 5 000 m2 na celkem 12 300 m2plochy. Celková investice do nové výstavby je odhadována na 130 milionů korun.

„Jsme rádi, že můžeme podpořit další rozvoj našeho nájemce. Díky rozšíření areálu v Uherském Hradišti a výraznému prodloužení smlouvy dochází k další stabilizaci a navýšení hodnoty portfolia našeho podfondu,“řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru Podfondu Arete Invest CEE II zodpovědný za správu aktiv.

Průmyslový areál třídy A v Uherském Hradišti se skvělým dopravním spojením na Slovensko i jižní Moravu je v portfoliu fondu Arete Invest již dva roky. Nemovitost má v současné době 8 400 m2pronajímatelné plochy. Součástí nové výstavby o rozsahu 4 300 m2bude vybudování moderních čistých provozů pro výrobu komponent pro elektromobily. Zahájení výroby v nových prostorech se očekává v říjnu příštího roku.

Areál v Uherském Hradišti je 100% pronajatý společnosti Forschner, která z německé rodinné firmy vyrostla v nadnárodní společnost. Zaměřuje se na elektromobilitu, výrobu kabelových a elektromechanických systémů i dalších komponent zejména pro automobilový průmysl. Mezi její klienty patří například Audi, Continental, Daimler, Volkswagen, Philips nebo Bosch. Společnost Forschner zaměstnává v areálu Arete Park Uherské Hradiště více než 700 lidí a rozšířením výroby potvrzuje svou roli strategického hráče na poli dodavatelů pro automobilový průmysl.

Cílem fondu Arete Invest je všechny nemovitosti v portfoliu aktivně spravovat a dále je zhodnocovat díky rozšiřování nájemců, prodlužování nájemních smluv, prohlubování vztahů s nájemci či využití doposud volných pozemků pro budoucí výstavbu. Areál v Uherském Hradišti je součástí portfolia aktuálně otevřeného podfondu Arete Invest CEE II. Očekávaná hodnota spravovaných aktiv tohoto podfondu v průběhu předpokládaného pětiletého investičního cyklu je 5 miliard CZK. Podfond cílí na průběžné zhodnocování vložených prostředků investorů ve výši až 11 % ročně, přičemž z toho až 6 % ročně činí peněžní distribuce vyplácené na čtvrtletní bázi. Aktuální výnosnost tyto avizované hodnoty daleko převyšuje.

Zdroj/foto:  ARETE INVEST investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.

Related Posts