19 července, 2024
Výstavba a remodeling

MONT-KOVO generálním dodavatelem stavby VAPOL CZ v průmyslové zóně Holešov

Společnost MONT-KOVO, spol. s r.o. se sídlem v Břestu patří mezi významné stavební společnosti Zlínského kraje. Vyrábí a dodává montované haly a ocelové konstrukce od roku 1995, a to po celé České republice a Slovensku. Ročně realizuje 50 až 60 hal s celkovou rozlohou až několik desítek tisíc m2. Společnost disponuje několika odděleními, od projekce a statiku, přes výrobu a montáž až po stavební oddělení. Mezi klíčové části společnosti patří právě stavební oddělení pozemních staveb, které se zabývá generální výstavbou průmyslových, výrobních a logistických hal v regionu Zlínského, Olomouckého, Moravskoslezského a Jihomoravského kraje. MONT-KOVO dodává haly jak s vlastní ocelovou konstrukcí, tak i haly s železobetonovým skeletem.

Své kvality a profesionální přístup předvedla společnost MONT-KOVO v náročném výběrovém řízení na generálního dodavatele investiční akce „Kompletační centrum VAPOL, Holešov“, kterou provádí pro investora VAPOL CZ s.r.o.. Stavba byla zahájena na konci roku 2021 a její dokončení je plánováno na červenec 2022.

Investiční akce v nákladech stavby cca 80 mil. Kč bez DPH je situována ve Strategické průmyslové zóně Holešov na pozemku o rozloze 1,5 ha. Stavba bude sloužit jako nové montážně-logistické sídlo společnosti VAPOL CZ spol. s r.o., protože stávající provoz v pronajatých prostorách je pro investora již nevyhovující. Produkčním programem společnosti je kompletace, montáž a prodej náhradních dílů pro automobilový průmysl. V navrhovaném objektu bude soustředěna kompletační činnost, skladování a distribuce výrobků. Společnost je největším dodavatelem tažných zařízení a souvisejících produktů v regionu Česka, Slovenska a Maďarska.

Central Group zahajuje největší novou rezidenční čtvrť v Česku za 20 miliard

„Kompletační činnost spočívá v montáži a kompletaci tažných zařízení, které sestávají z kovových částí, elektroinstalace, doplňujících součástí (krytky, montážní materiál, samolepky). Jednotlivé komponenty přichází odděleně od různých dodavatelů a na místě se sestavují. Jedná se o ruční kompletaci za pomoci ručního elektrického nářadí, kontrolu zapojení, měření a následně balení a předání k expedici. Montáž probíhá na samostatném pracovišti se stolem a příslušným vybavením a osvětlením. V rámci činnosti probíhá příjem zboží a materiálu, jeho uskladnění, následně kompletace a montáž, balen a expedice zákazníkům. Doprava materiálu a zboží je zajišťována externími spedičními službami, nebo vozidly zákazníků (kamiony, dodávky)“, upřesnil David Vachník, jednatel společnosti VAPOL CZ.

Kompletační centrum VAPOL CZ ve SPZ Holešov, vizualizace

Kompletační centrum VAPOL CZ ve SPZ Holešov, vizualizace

Nová hala je navržena jako železobetonový montovaný skelet opláštěný sendvičovými panely PIR pěnou. Skladová a expediční část je navržena s užitnou plochou 1 800 m2 s přístavbou dvoupodlažní administrativní části s užitnou plochou 480 m2. Halová část objektu je rozdělena na část skladovou a na část kompletační a manipulační. Hlavní skladová část má celkovou výšku 16 m s ohledem na umístění s automatizovaných skladových zakladačů. Záměr byl 30 m vysoká budova, ale stavební omezení regionu to neumožnily. Jedná se o jednu z nejmodernějších technologií v regionu. Založení objektu bylo řešeno jako hlubinné na vrtaných železobetonových pilotách. Součástí stavby jsou i zpevněné plochy o rozloze 3 200 m2, veškeré inženýrské sítě, trafostanice a oplocení.

„Generální dodávka stavby „Kompletační centrum VAPOL, Holešov“ je pro naši společnost významných milníkem, protože jsme potvrdili své kvality při řešení technických požadavků, regulativ a zásad pro umístění příchozích investic ve SPZ Holešov. Profesionální přístup a týmová práce přesvědčila investora, že jsme ten správný partner pro generální dodávku jeho investičního záměru, říká Patrik Buček, vedoucí stavební divize společnosti MONT-KOVO.

„Naše společnost disponuje vlastním projekčním oddělením, a to včetně statiků. Je vybavena moderní technikou, stavební mechanizací a disponuje stabilním portfoliem subdodavatelským firem. Tímto jsme schopni dosahovat vysokých kvalit při dodržování smluvních termínů a nadstandartních požadavků ze strany investora. Vystupujeme jako generální dodavatel průmyslových staveb včetně administrativního zázemí a zákazníkům tak nabízíme řešení na „klíč“ a to od samotného projektu přes realizaci stavebních prací, dodávek TZB až po finální montáž opláštění a zpevněných ploch. Samozřejmostí je i zpracování servisních podmínek na námi dodaná zařízení“, doplňuje Patrik Buček, vedoucí stavební divize.

Mezi významné regionální projekty společnosti MONT-KOVO patří generální dodávka výrobní haly pro společnost PILANA Machinery a.s. v Hulíně, skladová hala a lakovna pro společnost Moravia Containers, a.s. v Kaňovicích, výrobně skladovací hala s administrativou pro společnosti STAPAK, spol. s r.o. ve Starém Městě nebo sklady a montážní hala s administrativou pro společnost INREKA POLOŠINY SERVIS s.r.o. v Nivnici. Referenční portfolio staveb společnosti MONT-KOVO dosáhlo za téměř 27 let více než 850 hal a tím se může zařadit v tomto segmentu na špici významných stavebních společností v České republice.

O společnosti MONT-KOVO

Společnost MONT-KOVO se zaměřuje na výrobu a dodávku montovaných hal a ocelových konstrukcí již od roku 1995. MONT-KOVO může vystupovat jako generálního dodavatel stavby a zákazníkům tak nabízí dodávku montovaných hal na klíč od samotného projektu přes realizaci stavebních prací až po výrobu a finální montáž konstrukce a opláštění. Do roku 2021 postavila více než 850 montovaných hal pro malé i velké společnosti. Haly jsou vždy projektované tak, aby byly maximálně funkční a zároveň atraktivní svým designem. Podstatné je i snížení investičních nákladů, kterého lze dosáhnout efektivním řešením ocelové konstrukce a zkrácením doby montáže jak u novostaveb, tak rekonstrukcí. Společnost vždy prověřuje kvalitu dodávaných výrobků i služeb a pečlivě vybírá své dodavatele.

Zdroj/foto: MONT-KOVO, spol. s r.o.

Related Posts