25 června, 2024
Výstavba a remodeling

Psychiatrie v plzeňské nemocnici dostane novou kliniku

Nový pavilon psychiatrické kliniky vyroste v následujících měsících v areálu plzeňské fakultní nemocnice. Přinese především větší komfort pro pacienty a zároveň bude v souladu s koncepcí reformy psychiatrické péče. Stavba psychiatrického pavilonu byla slavnostně zahájena v úterý 18. září a pracovat na něm bude Divize J – Čechy.

Prostor pro pavilon v lochotínském areálu FN Plzeň se nachází u interního pavilonu v blízkosti vchodu A a nabídne pacientům jedno- a dvoulůžkové pokoje. Počet lůžek se oproti současnému stavu ještě zvýší. Zároveň se rozšíří i prostor pro ambulantní provoz ordinací.

Součástí stavebních prací je i úprava místní komunikace vedoucí k heliportu. Pro akutní uzavřené oddělení bude zbudováno i vnitřní venkovní atrium s travnatými prostory a zelení, pro řadu hospitalizovaných pacientů to tak bude dočasně jediné místo, kam se dostanou na čerstvý vzduch a na chvíli opustí vnitřní prostory budovy a oddělení.

Na stavbě za více než 350 milionů korun spolupracuje OHL ŽS společně s firmou Geosan Group. Společnost OHL ŽS má se stavbami nemocničních zařízení bohaté zkušenosti. Za zmínku stojí nedávno otevřená moderní a energeticky samostatná klinika ve FN Olomouc, dětský pavilon v Jindřichově Hradci nebo v současné době probíhající rekonstrukce historické kliniky v Českých Budějovicích, v níž bude také umístěna psychiatrie.

Zdroj/foto: OHL ŽS, a.s./Fakultní nemocnice Plzeň

Related Posts