14 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Nad druhou etapou projektu Ranta Barrandov zavlála glajcha

Společnost YIT úspěšně pokročila ve stavebních pracích a dokončila hrubou stavbu druhé etapy projektu Ranta Barrandov, která zahrnuje 118 nízkoenergetických bytů. Kolaudace této fáze by měla proběhnout na konci roku 2021. Letos v říjnu developer otevřel pro zájemce o bydlení ve finském stylu vzorový byt v první etapě projektu, v níž zbývá už jen posledních 11 volných jednotek.

U čtyř bytových domů tvořících druhou etapu projektu Ranta Barrandov developer dovršil stavbu železobetonové konstrukce. V současné době se dokončuje osazování oken, pracuje se na vnitřních příčkách a realizují se elektroinstalace. Pokračují také venkovní práce na střechách a fasádách domů.

Třetí etapa energeticky úsporného projektu Ecocity Malešice je zkolaudovaná

„Výstavba obou etap projektu Ranta Barrandov běží, i přes nejrůznější opatření spojená se situací kolem pandemie koronaviru, dle plánu. Rovněž jsme nezaznamenali pokles zájmu o byty, právě naopak. První etapa je nyní skoro vyprodaná, z té druhé se prodala již čtvrtina jednotek,“ uvádí obchodní ředitelka YIT Stavo Dana Bartoňová

a dodává: „Mrzí nás ovšem, že jsme byli nuceni omezit osobní kontakt s našimi klienty a tím i prohlídky a konzultace. Nicméně jsme plně připraveni nabídnout zájemcům online alternativu. Na našich webových stránkách je možné využít online konfigurátor, v němž si lze vybrat podlahové krytiny, obklady, dlažby a interiérové dveře z několika variant standardního vybavení a nanečisto si tak navrhnout svůj vysněný byt.“

Ranta Barrandov II zahrnuje dohromady 118 bytových jednotek v dispozicích od 1+kk do 5+kk a výměře 40 až 140 m². Všechny mají předzahrádku, terasu či balkon. V přízemí domů bude rozmístěno 5 komerčních prostor, které mohou sloužit pro drobné obchody a služby. Noví obyvatelé by se do druhé etapy projektu měli nastěhovat na jaře roku 2022.

Majitelé bytů se rovněž mohou těšit na koncept takzvaného smart home, kdy se o fungování domácnosti stará integrovaný multifunkční systém. Moderní technologie chytrého bydlení, které projekt nabízí již ve standardu, zajišťují větší pohodlí, úsporu času i peněz. K funkcím řídicí jednotky Smart VeoLg od partnerské společnosti VEOLIA patří například monitoring energií, inteligentní regulace vytápění v zimním období či nastavování a ovládání topení na dálku prostřednictvím chytrého telefonu nebo počítače. Pomocí chytré domácnosti mohou rezidenti obsluhovat také vzduchotechniku a u bytů s klimatizací i tu.

Celý komplex Ranta Barrandov tvoří 259 nízkoenergetických bytů ve finském stylu, které postupně vyrůstají v celkem osmi čtyř- až osmipodlažních domech v ulici Wassermannova na pražském Barrandově. Kolaudace první etapy se 141 jednotkami se plánuje ještě v letošním roce. V areálu bude samozřejmostí dostatek parkovacích míst ve dvoupodlažním suterénu, sklepy, kočárkárny a prostor na mytí kol či psů.

Oblíbená čtvrť Prahy 5 představuje žádanou lokalitu, neboť svým rezidentům nabízí vše potřebné. V okolí projektu neschází mateřské školky, školy, dětské hřiště a také pošta, poliklinika nebo knihovna. Milovníci pohybu ocení zdejší venkovní posilovnu, akvapark a nedalekou cyklostezku. Na procházku do přírody lze vyrazit do blízkého Prokopského údolí či Chuchelského háje.

O YIT a YIT Stavo

Společnost YIT (výslovnost: vaj aj tý) vstoupila na český trh v roce 2008, kdy akvizicí získala českou firmu Euro STAVOKONSULT. Obě společnosti působí v oboru stavebnictví řadu let – původní Euro STAVOKONSULT byla na českém trhu téměř 20 let, kořeny skandinávské YIT sahají až do roku 1912.

K hlavním činnostem YIT Stavo patří příprava a realizace developerských projektů. Na český trh přináší bydlení ve finském stylu. Společnost YIT Stavo v České republice dokončila 12 projektů: Hostivař I a II, Hájek, Troja, Victoria, Braník, Green Motol, Hyacint Modřany, Talo Kavalírka, Koivu Zličín, Koru Vinohradská a Aalto Cibulka.

Ve výstavbě jsou nyní 3 projekty: Ranta Barrandov, revitalizace původní továrny Meopta na rezidenční projekt Parvi Cibulka a přelomový projekt Suomi Hloubětín. Na ploše původního 9hektarového brownfieldu v Hloubětíně vzniká nová čtvrť s bytovými domy, obchodními prostory a školkou, ve které najde domov více než 2 500 obyvatel. YIT čtvrť dále rozšíří o nový polyfunkční projekt Lappi Hloubětín s téměř 290 byty a komerčními prostory o výměře cca 3 500 m2, jehož výstavbu plánuje zahájit na přelomu let 2020 a 2021. Další projekty má developer v přípravě.

YIT již dokázala splnit svůj ambiciózní plán a zařadila se mezi pětici nejsilnějších developerů na poli rezidenční výstavby v Praze. V oblasti CSR YIT dlouhodobě podporuje Kliniku dětské chirurgie FN Motol a s ní spjatou nadaci Konto „Dětská chirurgie Motol“, kterou zaštiťuje herečka Tereza Brodská.

K 1. únoru 2018 proběhla fúze finské YIT s další přední stavební firmou ve Finsku – společností Lemminkäinen (obě s více než stoletou tradicí). Nově vzniklá skupina, působící pod názvem YIT, je největší stavební a developerskou firmou ve Finsku a řadí se na přední příčky v celé severní Evropě. Při všech svých stavbách dbá na trvalou udržitelnost a respekt k životnímu prostředí. Realizuje bytové i komerční nemovitosti a soustředí se zejména na projekty rozvoje velkých městských urbanistických celků. Její obrat dosáhl v roce 2019 zhruba 3,4 mld. eur. Skupina působí v 10 zemích: Finsku, Rusku, Švédsku, Norsku, Estonsku, Lotyšsku, Litvě, České republice, Slovensku a Polsku. Pracuje pro ni téměř 8 000 lidí. Akcie společnosti YIT jsou kotovány na burze v Helsinkách.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s.

Related Posts