23 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

Stavba na Hagiboru zahájena

V unikátním místě, které symbolicky ukončí Vinohradskou třídu, postupně vyroste celkem pět rezidenčních domů společně se stejným počtem administrativních budov. Vše propojí centrální pěší bulvár s obchody a restauracemi, který povede od východu z metra, a náměstí s multifunkčním kulturním centrem. Zde bude sál pro několik set diváků a sídlo orchestru PKF – Prague Philharmonia. Součástí nové čtvrti Hagibor bude i obrovský dvouhektarový park.

V rámci první etapy se nyní začaly stavět dva bytové domy Alfa a Beta, které jsou umístěny ve východní části nové čtvrti Hagibor u ulice Počernická. Nabídnou celkem 168 bytů od 1+kk až po 5+kk, každý z nich s balkonem nebo terasou. Oba domy budou mít centrální recepci s ostrahou a nonstop provozem a službami. V přízemí orientovaném do ulice Počernická vznikne také prostor pro obchod či služby.

Jak je u projektů skupiny Crestyl zvykem, byty se budou vyznačovat vysokou kvalitou použitých materiálů a důrazem na funkční design. Myslí se i na zdánlivé detaily a počítá se i s využitím těch nejmodernějších technologií přesně dle požadavků budoucích obyvatel – inteligentních systémů řízení domácnosti, individuálních klimatizací napojených na centrální vzduchotechniku, rekuperace vzduchu či podlahového vytápění. Například stínění bytů bude řešené venkovními žaluziemi nebo pomocí moderních screenových rolet, které zajišťují ochranu proti slunečnímu záření, průniku tepla i pohledu zvenčí, ale zároveň propouští přirozené světlo a nebrání výhledu z okna ven. Podle typu konkrétního bytu budou jednotlivá řešení již součástí standardního vybavení, nebo za příplatek. Samozřejmostí budou podzemní garáže vybavené nabíječkami na elektromobily.

Crestyl – Hagibor, bytové domy Alfa a Beta, vizualizace

Unikátní lokalita i kulturní rozměr

Hagibor není jen o bydlení a práci, ale i o kultuře a veřejném prostoru. Středobodem nové čtvrti bude veřejné prostranství, které bude i díky své poloze přirozeným místem pro setkávání a různé akce. V rámci druhé etapy se za přibližně čtyři roky v areálu otevře i kulturně-společenské centrum s multifunkčním sálem, kavárnou, barem a veřejným parkingem v podzemí. V této budově bude sídlit soubor PKF – Prague Philharmonia.

Důraz na urbanismus a architektonické řešení

Pro projekt Hagibor se spojila dvě mezinárodní architektonická studia – Bogle Architects a Ian Bryan Architects (IBA), která společně vytvořila vzdušný a světlý prostor, který dá vyniknout každému domu a bude nabízet vyváženou kombinaci designu a funkčnosti. Crestyl navíc zapojil i světoznámého krajinářského architekta Michela Desvigne – ten se zabývá rozsáhlým veřejným prostorem, který tvoří čtvrtinu celého území. Desvigne je autorem urbanistických řešení, veřejných prostor a parků po celém světě, například v Paříži, Tokiu nebo Detroitu.

Crestyl – Hagibor, bytové domy Alfa a Beta, vizualizace

Vše je vyřešeno chytře, s respektem k okolí a důrazem na soukromí budoucích obyvatel. Zástavba celého nyní zanedbaného území byla pečlivě konzultována a schválena ze strany Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy. Autorem celkového urbanistického řešení lokality a zároveň komerční části projektu, která zahrnuje pět objektů s celkem 80 tisíci m2 kanceláří, je oceňované studio Bogle Architects vedené Ianem Boglem. IBA má na starosti rezidenční část, v rámci které vznikne přibližně 650 bytů v pěti domech.

Zdroj/foto: CRESTYL REAL ESTATE S.R.O.

Related Posts