15 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

VGP Park Plzeň se rozrůstá o halu pro DHL Express a Verhoek Europe

Developer a vlastník semiindustriálních a logistických nemovitostí VGP zahájil výstavbu v pořadí již páté haly ve svém logistickém parku VGP Park Plzeň, který se nachází v průmyslové části města Plzně – Bručné v těsné blízkosti silnice E49 a s napojením na dálnici D5. Na zhruba 10hektarovém pozemku zde nabízí téměř 50 000 metrů čtverečních pronajímatelných ploch vhodných pro lehkou výrobu, logistiku a doprovodné komerční aktivity.

Nájemci nové haly se stanou společnosti DHL Express, která si pronajme 1 113 metrů čtverečních, a dále Verhoek Europe s celkem 2 170 metrů čtverečních logistických ploch. Předpokládaný termín dokončení budovy E a její předání do užívání je letos v září. Budova je realizována ve stupni zelené certifikace BREEAM Very Good.

JRD zahájila výstavbu projektu Bohdalecké kvarteto

„Pro naše parky se vždy snažíme vybírat strategickou polohu. Ani VGP Park Plzeň, umístěný ve významné obchodní a průmyslové části plzeňského regionu, není výjimkou. Lokalita má výborné napojení na sousední Německo a zároveň je velmi dobře dostupná hromadnou dopravou z centra Plzně,“ komentuje Petr Kovařík, commercial officer společnosti VGP, a dodává: „Úzká spolupráce s budoucími nájemci DHL Express a Verhoek Europe již v průběhu výstavby nám umožňuje stavět halu opravdu „na míru“, vycházející vstříc jejich specifickým potřebám.“

Mezinárodní přepravce DHL Express je dceřinou společností německé skupiny Deutsche Post DHL. Ta byla založena v roce 1969 a poskytuje mezinárodní expresní, kurýrní a logistické služby. V současnosti se drží na špičce největších logistických společností na světě s působností ve více než 220 zemích a regionech. Také Verhoek Europe patří mezi renomované poskytovatele logistických služeb. Společnost vznikla v roce 1953 v Nizozemsku a její distribuční služby pokrývají téměř celou Evropu. V České republice působí od roku 2005.

„Modernizace a rozšiřování servisních středisek je v souladu s postupnou obnovou a posílením infrastruktury DHL Express v České republice. Po výstavbě nového terminálu v Brně na letišti v Tuřanech a nové pobočky v Karlových Varech, jsem jako lokální patriot nadšen, že přišla na řadu nová pobočka v Plzni. Jedná se o strategické umístění ve VGP Parku a věřím, že to přinese další benefity pro naše zákazníky a možnost pohodlného odbavení většího množství zásilek a rozšíření provozu naší služby až o několik desítek minut denně,“ říká Luděk Drnec, generální ředitel DHL Express (Czech Republic).

Reklama: MONTKOVO – Generální dodavatel výrobních a skladových hal

VGP Park Plzeň se nachází na jižním okraji západočeské metropole poblíž nákupního a zábavního centra Olympia Plzeň. Mezi jeho současné nájemce patří významné společnosti a zaměstnavatelé z celého Plzeňska jako jsou Faiveley Transport Czech, Assa Abloy ES Production, Transtechnik CS, Excell Czech či Copo Téxtil Portugal. Vedle strategické polohy VGP Parku nájemci oceňují také vysoce kvalifikovanou pracovní sílu, kterou díky mnoha odborným středním a vysokým školám Plzeň jako čtvrté největší město v ČR disponuje.

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků o aktuální rozloze 7,65 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako rodinný developer nemovitostí v České republice.

Dnes, s více než 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 12 evropských zemích, a to jak přímo, tak prostřednictvím společných podniků. V současné době má v portfoliu 80 parků v celé Evropě; v České republice se jedná o 14 parků, které jsou buď dokončené a pronajaté, ve výstavbě anebo v přípravě. K prosinci 2020 dosáhla hrubá hodnota aktiv skupiny VGP, včetně 100 % společných podniků, 3,84 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv společnosti (EPRA NAV) 1,35 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels a na Pražské burze cenných papírů (ISIN: BE0003878957).

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./Titulní foto – VGP Park Plzeň, hala E

Related Posts