14 dubna, 2024
Výstavba a remodeling

VGP spustil výstavbu nové haly ve VGP Parku Olomouc, prvním nájemcem bude společnost Ardon Safety

Developer a vlastník semi-industriálních a logistických nemovitostí VGP získal stavební povolení pro výstavbu nové haly „F“ v technologickém parku VGP Park Olomouc a zahájil její realizaci. Prvním potvrzeným nájemcem do chystaných prostor je firma Ardon Safety, která patří mezi přední dodavatele ochranných pomůcek a pracovních oděvů nejen v České republice, ale také celé střední Evropě.

Společnost v současné době působí v hale J, kde má v pronájmu 14 000 metrů čtverečních. Tyto prostory jsou pro Ardon Safety kapacitně již nevyhovující, proto společnost rozhodla o přemístění do nové haly, kde si pronajme 26 780 metrů čtverečních skladových prostor. Hala bude dokončena a předána do užívání v dubnu příštího roku.

Začíná výstavba „chytrého“ logistického parku GLP Park Brno Holubice

„Uzavření nové nájemní smlouvy a zahájení výstavby další haly považujeme za významný krok v rozvoji VGP Parku Olomouc. Ten je aktuálně již ze tří čtvrtin obsazen, přičemž s dalším vážným zájemcem ještě jednáme,“ komentuje Šárka Havlíčková, commercial officer společnosti VGP, a dodává: „Jsme rádi, že můžeme společnosti Ardon Safety nabídnout možnost nových prostor v rámci stejného parku, které kapacitně vyhovují společnosti a umožní tak její další expanzi.“

VGP Park Olomouc

Společnost Ardon Safety se řadí mezi nejvýznamnější velkoobchodní společnosti s pracovními oděvy, obuví a ochrannými pracovními pomůckami ve střední Evropě. Po mnoho let se zabývá analýzou rizik na pracovišti, kterým čelí lidé z různých odvětví průmyslu i služeb. Kromě vlastní výroby pracovních oděvů prodává také sortiment předních světových výrobců.

VGP Park Olomouc se rozkládá na bezmála 48 hektarech a nabízí 213 800 mpronajímatelných ploch vhodných pro logistiku či lehkou výrobu. Díky své poloze v těsné blízkosti Olomouce, na exitu 37 rychlostní komunikace R46, je skvěle dostupný jak z centra města, tak blízkého okolí. Nabízí výborné spojení do Brna či Ostravy a okolních států.

O společnosti VGP

VGP je celoevropský developer, manažer, a vlastník špičkových logistických a semi-industriálních nemovitostí. Provozuje plně integrovaný podnikatelský model s kapacitou a dlouhodobou expertizou napříč dodavatelským řetězcem. Společnost má rozvinuté portfolio pozemků (ve vlastnictví nebo zajištěných) o rozloze 8,56 milionu m² a strategicky se zaměřuje na výstavbu business parků. Společnost byla založena v roce 1998 jako belgický rodinný developer nemovitostí v České republice. Dnes, s více než 300 zaměstnanci, VGP vlastní a provozuje aktiva v 11 evropských zemích. A to jak přímo, tak prostřednictvím několika 50:50 společných podniků. K červnu 2021 činila hrubá hodnota aktiv společnosti VGP, včetně 100% společných podniků, částku 4,48 miliardy EUR a čistá hodnota aktiv (EPRA NTA) společnosti činila 1,51 miliardy EUR. Společnost VGP je kótována na burze Euronext Brussels.

Zdroj/foto: Crest Communications a.s./VGP Park Olomouc

Related Posts