16 července, 2024
Obchodní centra a retail

Nové obchodní centrum Spektrum v Čestlicích

Demolice starého obchodního centra Spektrum a následná dvouletá výstavba centra nového je u konce. V Čestlicích se tak dnes otevírá moderní minimalistický „strip mall“, pro který je typický otevřený koncept rychlého a pohodlného nakupování. Součástí je navíc i prostor, ve kterém budou probíhat kroužky pro děti. Investorem projektu je skupina CPI Property Group, největší vlastník nemovitostí v České republice, Berlíně, Varšavě a regionu střední a východní Evropy.

Po více než 20letém fungování bylo obchodní centrum Spektrum v pražských Čestlicích v únoru roku 2019 uzavřeno a zbouráno.

Lidl zahájil stavbu nové prodejny v Českých Budějovicích

„Staré Spektrum bylo již nevyhovující. Při přípravě nového konceptu jsme pečlivě analyzovali, kdo je jeho typickým návštěvníkem a s jakým očekáváním jej navštěvuje, a to s akcentem na nejnovější trendy v zákaznickém chování. Důležité bylo i propojení funkcí nového projektu pro jeho staronové uživatele za účelem vysoké uživatelské a komunitní hodnoty. Potvrdilo se, že je velmi oblíbenou každodenní zastávkou pro pohodlné nakupování a jako místo pro obchodní schůzky i přátelská setkání je využíváno velmi specifickou spádovou oblastí. Kompaktní koncept Spektra umožní zákazníkům cílené efektivní nákupy a nabídne široký gastronomický výběr,“ říká Petr Brabec, ředitel oddělení asset a property managementu v CPI Property Group.

Obchodní centrum Spektrum

Nové Spektrum tak bylo vytvořeno na míru svým zákazníkům. Většina obchodních jednotek je přístupná přímo z venkovní pasáže, některé mají i druhé patro. Celkem projekt nabízí více než 20 prodejních jednotek na 6 500 m2. K parkování je možné využít 136 míst umístěných přímo v areálu OC Spektrum. K dispozici je také dobíjecí stanice pro elektromobily. Novinku představuje prostor pro trávení volného času pro děti i dospělé v prvním patře, kde bude zároveň probíhat řada kroužků pro děti pod vedením Základní umělecké školy a střediska volného času FLOW.

Při stavbě nového Spektra realizovaného generálním dodavatelem stavby, společností GEMO a.s., podle návrhu architektonického studia Chapman Taylor byl kladen důraz na vyšší standard provedení, ať už ve zvolených materiálech, či v přímém okolí projektu. Velké množství zeleně, jejíž součástí je i dětské hřiště a trampolíny zabudované do země, bude podle ročního období spolu s architekturou objektu vytvářet celkovou příjemnou atmosféru nového Spektra. Zahrady navrhlo studio Šmídová Landscape Architects. Venkovní pasáž bude osvětlená, nákupy zde zákazníkům zpříjemní také hudební kulisa či bezplatná Wi-Fi, která je však z důvodu aktuálních vládních opatření v tuto chvíli vypnutá.

„V novém obchodním centru otevřou své jednotky tradiční značky, které zákazníci znali již v původním Spektru – BILLA, Costa Coffee nebo Lékárna Spektrum s rozšířeným sortimentem dermokosmetiky. Posedět s přáteli či obchodními partnery bude možné v prostorách Bageterie Boulevard, Ovocného Světozoru a 360pizzy. Vše potřebné pro každodenní nákupy nabídnou drogerie dm, dvoupatrové EquiZoo anebo tabák Valmont. Nové brýle, případně preventivní kontrolu zraku, vyřešíte v optice GrandOptical, krásné květiny pořídíte v Kytkách od Pepy, ratolesti potěšíte v hračkářství Sparkys.

Maminky, které doprovázejí děti na kroužky, mohou volný čas využít ke zkrášlení v nehtovém studiu Euronails. V brzké budoucnosti budou moct zákazníci navštívit korejskou restauraci Ginza či vegetariánskou restauraci Dhaba Beas. Vzhledem k aktuální situaci musejí zatím některé prodejny nebo prostory k sezení zůstat bohužel zavřené, návštěvníci se ale i tak mají na co těšit,“ uvádí Ondřej Šohaj, asset manager nového Spektra z CPI Property Group, a dodává: „Děkujeme společnosti Cushman & Wakefield za externí poradenství.“

O CPI Property Group

Skupina CPI Property Group je předním dlouhodobým vlastníkem výdělečných nemovitostí v České republice, Berlíně a regionu střední a východní Evropy. Ústředí skupina sídlí v Lucembursku a její akcie jsou kótovány na Frankfurtské burze cenných papírů. Skupina CPI Property Group („CPIPG“ nebo „Skupina“) vlastní a provozuje rozsáhlé, diverzifikované a kvalitní portfolio nemovitostí oceněné ke dni 30. června 2020 na 9,8 miliard €.

Portfolio Skupiny je vysoce diverzifikované. Největší segment Skupiny tvoří kanceláře (42 %, převážně v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti), po nichž následují maloobchodní objekty (22 %, především dominantní regionální obchodní centra a retail parky převážně v České republice, Polsku a Maďarsku). CPIPG vlastní také hotely a resorty (7 %), rezidenční nemovitosti (7 %), pozemkovou banku (7 %), nemovitosti určené pro výstavbu (2 %) a průmyslové, zemědělské a logistické objekty (3 %).

66 % nemovitostí CPIPG se nachází v České republice (41 %) a Berlíně (25 %), přičemž zbývající nemovitosti jsou rozloženy na silných trzích v regionu střední a východní Evropy , jako je Polsko a Maďarsko (30 %) a v menším rozsahu po západní Evropě (4 %).

Zdroj/foto: CPI Services, a.s.

Related Posts